Táborsko - Znojmo 2:1Znojmo prohrálo na půdě Táborska a ztratilo v boji o postup

Fotbalisté Znojma utrpěli ztrátu v boji o postup do první ligy. Moravský celek prohrál v 26. kole druhé nejvyšší soutěže na půdě Táborska 1:2 a na druhém místě tabulky se na něj může bodově dotáhnout třetí Karviná, pokud v neděli zvítězí ve šlágru na hřišti vedoucího Hradce Králové.

Znojmo prohrávalo na stadiónu v Sezimově Ústí od 26. minuty, kdy se povedenou střelou prosadil domácí Presl. V 64. minutě navíc dostal hostující Ledecký po druhém napomínání červenou kartu a o sedm minut později Táborsko zvýšilo z penalty, kterou proměnil ranou pod břevno Hanzlík. V závěru už jen snížil Bogner.

České Budějovice, které v minulé sezóně sestoupily z první ligy, potvrdily pozici remízového krále. Jihočeši hráli 1:1 ve Frýdku-Místku a připsali si čtvrtý nerozhodný výsledek po sobě. V této sezoně druhé ligy remizovali už potřinácté.

Naděje na záchranu posílil předposlední Vyšehrad, který po nečekaném triumfu 1:0 v Pardubicích odskočil poslednímu celku tabulky béčku Olomouce na čtyři body.

26. kolo druhé fotbalové ligy:
Frýdek-Místek - České Budějovice 1:1 (0:1)
Branky: 90.+2 Klabník - 43. Jurdík. Rozhodčí: Julínek - Caletka, Antoníček. ŽK: Švrček, Skwarczek - Čavoš, Opluštil, Vaněk, Hájovský. Diváci: 742.
Frýdek-Místek: Penksa - Literák, Klabník, Švrček, Slaninka - Ujlaky (70. Vyskočil), Krišto, Ižvolt, Ilko (58. Stratil), Tobiáš (67. Skwarczek) - Hošek. Trenér: Radványi.
Č. Budějovice: Křížek - Řezáč, Opluštil, Hájovský, Vaněk - Šimák, Čavoš - Pešek, Jurdík (78. Benát), Funda (62. Mareš) - Kalod (86. Ujec). Trenér: Horejš.
Táborsko - Znojmo 2:1 (1:0)
Branky: 26. Presl, 71. Hanzlík z pen. - 90. Bogner. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Melichar. ŽK: Presl, Linhart, Běloušek, Ciferský - Ledecký, Odehnal. ČK: 64. Ledecký. Diváci: 427.
Táborsko: Toma - Ciferský, Běloušek, Mráz, Hanzlík - Nešický, Sladký, Ciku (87. Pilík), Traore (81. Kučera), Presl (70. Kočí) - Linhart. Trenér: Frňka.
Znojmo: Veselý - Mezlík, Odehnal, Helísek, Svozil - Okleštěk, Weber (58. Šumbera), Nepožitek (85. Bogner), Stáňa (76. Njire) - Ledecký, Šamánek. Trenér: Kučera.
Pardubice - Vyšehrad 0:1 (0:0)
Branka: 47. Madej. Rozhodčí: Houdek - Fišer, Kožár. ŽK: Jeřábek - Štěpanovský. Diváci: 602.
Pardubice: Frydrych - Šejvl (63. Niang), Pospíšil, Jeřábek (10. Zavadil), Kakrda - Kim Te-won (55. Kayamba), Kudrna, Řezníček, Fousek - Petráň, Fusek. Trenér: Míchal.
Vyšehrad: Štěpanovský - Prosek (84. Matějka), Egert, Kučera, Soldát - Tusjak, Kvída, Mareš, Drobílek - Madej (68. Kraják), Strnad (78. Mysliveček). Trenér: Novotný.