Rubriky:

Národní liga

Fotbalisty Třince povede Zbončák

8. června 2016 10:17 - Třinec

Fotbalisté druholigového Třince zakončili sezónu podruhé za sebou na 13. místě, ke spokojenosti mají proto velmi daleko. I to je důvod, proč začali hned po posledním kole řešit otázku trenéra. Karla Kulu, který v klubu působí jako generální manažer, střídá dosavadní asistent a třinecký odchovanec Martin Zbončák.

 

Petr Rubal

„Nejsme vůbec spokojeni. Odehráli jsme velmi špatný podzim, přesto jsme věřili, že vytyčeného osmého místa můžeme dosáhnout. Přes herní zlepšení jsme udělali ale jen o bod více než na podzim," popsal Kula.

Důvodů další nevydařené sezóny je podle něj několik. K těm hlavním patří marodka. „Zranilo se nám jedenáct lidí a museli jsme je nahrazovat hráči, kteří nepatřili k lídrům. Z útoku vypadli Jakub Teplý, René Dedič i Douglas Djika a tím jsme přišli o kvalitní střídání. A i když jsme na jaře výrazně zlepšili defenzívu (na podzim dostal Třinec 29 branek, na jaře 12 - pozn. aut.), chyběly nám góly. Dali jsme jich jenom patnáct a to je velmi málo," vysvětloval Kula.

Zlepšit ofenzívu bude mít za úkol už nové trenérské trio Martin Zbončák, Lubomír Vašek a Lubomír Adler. „Martin kluky dobře zná, protože poslední půlrok pracoval jako asistent a byl právě on, kdo vedl tréninky. Lubomír Vašek má bohaté trenérské zkušenosti například z Karviné, na podzim společně působili v juniorské lize a vedli si nad očekávání. Třetím do party je Lubomír Adler, který přichází z Baníku a bude zároveň trenérem juniorky," řekl Kula.

Zatímco před a v průběhu poslední sezóny přišlo do Třince šestnáct nových hráčů, nyní už Kula velké změny nečeká. „Kluci, kteří přišli, dostali dvou až tříleté smlouvy a tým jsme výrazně omladili. Myslím, že bude stačit soupisku doplnit o tři až čtyři hráče, které budeme chtít znovu získat na přestup, abychom měli tým pohromadě," uvedl třinecký manažer.

tom, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..