Třinec - Žižkov 4:4Engelmann hattrickem pomohl Žižkovu k remíze v Třinci

Útočník Žižkova Vojtěch Engelmann vstřelil hattrick během sedmnácti minut a ve druhé lize pomohl Viktorii k remíze 4:4 na hřišti Třince. Pražský nováček i po třetím kole Fotbalové národní ligy zůstává bez vítězství.

Žižkovu se nepovedl první poločas a inkasoval od Hoška a Málka. Dvě minuty po změně stran se poprvé trefil Engelmann, ale Bedecs brzy po něm zvýšil na 3:1. Poté přišly chvíle hostů, kteří po dvou trefách Engelmanna a jedné Dočekala skóre dokonce otočili. Krišto v 81. minutě však domácím zařídil alespoň remízu. Třinec stejně jako Viktoria čeká na první výhru v ročníku.

Z té se dnes naopak mohl radovat Sokolov, jenž doma brankou Glasera z 84. minuty zdolal 1:0 Prostějov. Další nováček FNL má po dvou odehraných zápasech na kontě jediný bod.

3. kolo druhé fotbalové ligy:
Fotbal Třinec - Viktoria Žižkov 4:4 (2:0)
Branky: 17. Hošek, 32. Málek, 55. Bedecs, 81. Krišto - 47., 57. a 64. Engelmann, 73. Dočekal. Rozhodčí: Marek - Podaný, Hájek. ŽK: Bedecs, Málek - Opluštil. Diváci: 418.
Sestavy:
Třinec: Paleček - Vengřinek (66. Joukl), M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Málek, Krišto, Motyčka, Ižvolt - Dedič (46. Malcharek), Hošek (74. Janošík). Trenér: Zbončák.
Žižkov: Hrubeš - Hašek (46. Trýzna), Opluštil, Pimpara, Šandera - J. Eliáš (46. Sixta), Pavlata (79. V. Klán) - Urbanec, Podrazký, Engelmann - Dočekal. Trenér: Oulehla.
Baník Sokolov - 1. SK Prostějov 1:0 (0:0)
Branka: 84. Glaser. Rozhodčí: Váňa - Fišer, Flimmel. ŽK: Strada, Vondráček, Mejdr - Kroupa, Šteigl, Skwarczek. Diváci: 580.
Sestavy:
Sokolov: Belaň - Strada, Vondráček, Ševčík, Mejdr - Sadílek, Machek, Medvěděv (73. Blažek) - Glaser (86. Průcha) - Provod (56. Klusák), Přeučil. Trenér: Dreiseitl.
Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář - Štrombach (63. Langer), Fládr, Skwarczek, Šteigl (80. Machynek) - Nekuda (76. M. Machálek), Kroupa. Trenér: Jura.