Vítkovice - Varnsdorf 2:3Varnsdorf v závěru otočil druholigový zápas ve Vítkovicích

Varnsdorf v 6. kole Fotbalové národní ligy vyhrál 3:2 na hřišti Vítkovic, když skóre otočil až v závěru. Vítězný gól dal minutu před koncem z penalty Pavlo Rudnytskyy. Vyhrály i České Budějovice, které doma zdolaly 2:1 Ústí nad Labem a vedou tabulku.

Vítkovice doma dvakrát vedly, ale nakonec nezískaly ani bod. Na gól Jurči ještě do poločasu odpověděl Jakubov, ovšem po brance Mišinského už měli domácí hráči k bodům blízko. Jenže pět minut před koncem srovnal Durdevič po rohovém kopu. A krátce nato Mikula ve vápně stáhl protihráče, byl vyloučen a Rudnytskyy z penalty rozhodl.

Varnsdorf tak bodoval počtvrté za sebou a v tabulce je aktuálně s 11 body druhý. To Vítkovice doma poprvé ztratily.

Bez porážky zůstávají České Budějovice, které si tentokrát vyšláply na Ústí nad Labem. V 17. minutě Jihočechům pomohl hostující Peterka, která ve vápně fauloval Čermáka a zkušený Táborský penaltu proměnil.

Budějovice byly nadále lepší, ale neproměňovaly šance. Pojistka tak přišla až čtvrt hodiny před koncem, kdy se trefil Kadula, který byl po vystřídání na hřišti jen několik desítek vteřin. Za hosty už stihl jen snížit hlavou Moulis.

Fotbalová národní liga - 6. kolo:
Vítkovice - Varnsdorf 2:3 (1:1)
Branky: 16. Jurča, 64. Mišinský - 42. Jakubov, 85. Durdevič, 89. Rudnytskyy z pen. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Poživil. ŽK: Mišinský, Texl - Novotný. ČK: 88. Mikula (Vítkovice). Diváci: 747.
Vítkovice: Kostolanský - Cverna, Mikula, Coufal, Prajza - Texl, Vaněk, Ondráček (74. Hlavsa) - Jurča (48. Kraut), Wojnar (48. Demeter) - Mišinský. Trenér: West.
Varnsdorf: Samoel - Rudnytskyy, Zieris, Neuberg (29. Novotný) - Dordič, Knejzlík, Zbrožek, Richter, Durdevič - Jakubov, Kozma (79. Beneš). Trenér: Veselý.
České Budějovice - Ústí nad Labem 2:1 (1:0)
Branky: 18. Táborský z pen., 75. Kadula - 84. Moulis. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Horák. ŽK: Táborský, Šourek, Čermák - Vaněk, Šnirc. Diváci: 1876.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš - Pešek (85. Wermke), Benát, Táborský (90.+2 Bederka) - Kalod (73. Kadula). Trenér: Horejš.
Ústí nad Labem: Tvrdoň - Zeman, Vaněk, Zukič (46. Miskovič), Leibl - Kateřiňák, Peterka - Moulis, Jindráček (60. Výborný), Procházka (78. Šnirc) - Pouček. Trenér: Skála.