Budějovice - Frýdek-Místek 3:1České Budějovice si v druhé lize poradily s Frýdkem-Místkem

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v osmém kole druhé ligy Frýdek-Místek 3:1. V tabulce jim se ziskem 17 bodů patří druhé místo o skóre za vedoucí Ostravou, Baník má však utkání k dobru. Před třetí Opavou mají Jihočeši dvoubodový náskok.

Domácí poslal do vedení v desáté minutě Klesa, ještě do přestávky ale vyrovnal Slaninka. Ve druhém poločase druhou branku Budějovic přidal Táborský a v samém závěru definitivně rozhodl střídající Kadula.

Frýdek-Místek tak prodloužil sérii bez vítězství na pět zápasů, Jihočeši naopak odčinili zatím jedinou porážku v sezóně z minulého kola s Olomoucí.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
České Budějovice - Frýdek-Místek 3:1 (1:1)
Branky: 10. Klesa, 50. Táborský, 90. Kadula - 21. Slaninka. Rozhodčí: Ulrich - Vlček, Šimáček. ŽK: Willwéber, Petrovič, Švrček (všichni Frýdek-Místek). Diváci: 1774.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš - Pešek (88. Wermke), Benát, Táborský - Kalod (76. Kadula). Trenér: Skála.
Frýdek-Místek: Štěpanovský - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Šumský, Willwéber - Hykel (81. Krčula), Vyskočil (68. Šichor), Slaninka (33. Petrovič) - Stratil. Trenér: Nemec.