Táborsko - Ostrava 2:2Baník zahodil penaltu, zachránil jen bod a pustil do čela Olomouc

Sigma Olomouc vládne po 10. kole tabulce Fotbalové národní ligy. Hanáci vyhráli 2:1 ve Vítkovicích a po sedmé výhře za sebou vystřídali na prvním místě Baník Ostrava, který jen remizoval 2:2 v Táborsku. Baník přitom doháněl dvoubrankové manko, zahodil penaltu i řadu dalších šancí.

Olomouc ve Vítkovicích prohrávala po gólu Mišinského z úvodu druhé půle. Pak ale potvrdila dobrou formu, domácí zatlačila a skóre otočila. Nejprve Zahradníček trefil tyč, v 66. minutě už ale srovnal Yunis. Dvacetiletý útočník pak tři minuty před koncem vstřelil vítězný gól.

Baník v Táborsku prohrával po Mrázkově dorážce, pak neproměnil penaltu De Azevedo v 62. minutě a chvíli nato zvýšil náskok Táborska střelou z dálky Džafič. O minutu později se Ostrava dočkala, když snížil zkušený stoper Zápotočný po skrumáži před brankou.

O deset minut později prošel centr pokutovým územím až na zadní tyč, kde se prosadil kapitán Mičola. V nastavení mohl Mondek dokonat obrat, ale ve velké šanci přestřelil. "Myslel jsem, že mě raní mrtvice. Jsem víc vyčerpaný než hráči," litoval zahozených šancí ostravský kouč Vlastimil Petržela.

Fotbalisté Sokolova po šesti zápasech prohráli, když podlehli 1:2 Třinci na jeho hřišti. Poprvé od 24. srpna tak Západočeši nezískali ani bod.

Sokolov v předchozích šesti kolech třikrát remizoval a poté třikrát vyhrál. A i v Třinci měl vykročeno za bodovým ziskem, protože ve 32. minutě hlavičkoval domácí Hloch do vlastní branky. Jenže v 58. minutě Reitam rovněž hlavou srovnal a o 11 minut později zařídil obrat přesnou střelou z přímého kopu Ižvolt.

Pardubice si připsaly devátý zápas bez vítězství za sebou. Tentokrát doma uhrály bezbrankovou remízu s Frýdkem-Místkem. Východočeši měli více šancí, ale míč končil vedle či na břevně, jako v případě vydařené střely Kudrny z voleje po rohovém kopu.

Bez vítězství je nadále poslední Prostějov, který podlehl Ústí nad Labem 0:1, přestože hrál od 20. minuty přesilovou hru po vyloučení hostujícího Zukiče za stažení unikajícího protihráče. Jenže Ústí i v deseti dokázalo skórovat zásluhou Moulise a vybojovalo vítězství.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Sokolov 2:1 (0:1)
Branky: 58. Reintam, 69. Ižvolt - 32. vlastní Hloch. Rozhodčí: Ulrich - Kubr, Myška. ŽK: Krišto, Avdič, Dedič - Machek, Vondráček. Diváci: 278.
Třinec: Paleček - Stříž, Reintam, Avdič, Hloch, Janoščín (82. Hošek) - Ižvolt (89. Motyčka), Krišto (50. Čelůstka), Malcharek - Joukl, Dedič. Trenér: Neček.
Sokolov: Belaň - Machek, Ševčík, Vondráček, Kodr - Mejdr (75. Strada), Sadílek (63. Vrtělka), Glaser, Dvořák II. - Přeučil (63. Medvěděv), Provod. Trenér: Dreiseitl.
Pardubice - Frýdek-Místek 0:0
Rozhodčí: Váňa - Vlasjuk, Vitner. ŽK: Přibyl, Kudrna - Šichor, Willwéber, Ilko. Diváci: 509.
Pardubice: Knobloch - Přibyl, Zavadil, Šejvl, Pospíšil - Kim Te-won (73. Fusek), Kovář, Kudrna, Fousek - Ladra, Mužík (82. Řezníček). Trenér: Míchal.
Frýdek-Místek: Mihálek - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Hykel (90. Berežný), Willwéber, Šumský, Nworah (64. Slaninka), Šichor (83. Ruml) - Vyskočil. Trenér: Nemec.
Táborsko - Baník Ostrava 2:2 (1:0)
Branky: 19. Mrázek, 65. Džafič - 66. Zápotočný, 76. Mičola. Rozhodčí: Franěk - Hrabovský, Dobrovolný. ŽK: Kalvach, Cíferský, Toma - Mičola, Hučko. Diváci: 2164.
Táborsko: Toma - Nešický, Džafič, Navrátil, Cíferský - Ciku (81. Presl), Kalvach, Mrázek (72. Froněk), Mráz - Fulnek (90.+2 Javorek), Hovorka. Trenér: Frňka.
Ostrava: Vašek - Hučko, Sus, Zápotočný, Nerad (75. Mondek) - Mičola (79. Ožvolda), de Azevedo, Stáňa (77. Helešic), Urgela - Hlinka, Mešaninov. Trenér: Petržela.
Prostějov - Ústí nad Labem 0:1 (0:0)
Branka: 76. Moulis. Rozhodčí: Matějček - Černý, Fišer. ŽK: Štrombach, Píchal (oba Prostějov). ČK: 20. Zukič (Ústí). Diváci: 520.
Prostějov: Kofroň - Machynek, Rus, Schuster, Pančochář - Hirsch, Skwarczek (64. Fládr), Sus, Štrombach (73. Langer) - Píchal (59. Nekuda), Kroupa. Trenér: Takáč.
Ústí nad Labem: Tvrdoň - Šnirc, Pícha, Zukič, Kateřiňák - Martykán, Moulis (89. Miskovič), Peterka, Jindráček - Pouček (90. Mysliveček), Výborný (20. Seidl). Trenér: Skála.
Vítkovice - Sigma Olomouc 1:2 (0:0)
Branky: 47. Mišinský - 66. a 87. Yunis. Rozhodčí: Adámková - Kotík, Vysloužil. ŽK: Vaněk, Mišinský - Sladký, Šindelář. ČK: 88. Vaněk. Diváci: 751.
Vítkovice: Ognyanov - Cverna, Mikula, Hruzík (88. Coufal), Hlavsa - Ondráček, Prajza, Vaněk, Fiala - Jurča (76. Demeter), Mišinský (86. Kraut). Trenér: West.
Olomouc: M. Buchta - Sladký, Škerle, Šindelář, Jemelka (80. Buchvaldek) - Zahradníček (85. Hála), Houska, Plšek, Petr, Falta - Yunis (89. Habusta). Trenér: Jílek.