Žižkov - Prostějov 5:1Žižkov deklasoval poslední Prostějov a doma je dál neporažený

Fotbalisté Žižkova ve 14. kole druhé ligy deklasovali i díky hattricku útočníka Tomáše Dočekala poslední Prostějov 5:1, v sezóně doma udrželi neporazitelnost a posunuli se na sedmé místo tabulky.

Žižkov rozhodl už v prvním poločase, ve kterém se dvakrát trefil Dočekal a jednou Hašek. Za Prostějov snížil na 1:2 Štrombach. V závěru utkání ještě triumf Viktorie zvýraznili Pavlata a svým třetím zásahem Dočekal.

Prostějovský nováček soutěže utrpěl jedenáctou porážku v ročníku a na nesestupová místa ztrácí šest bodů.

Třetí Opava prohrála ve Varnsdorfu 0:1 a nevyužila šanci vystřídat na druhé pozici Ostravu. Domácí díky gólu Dordiče z 32. minuty ukončili sérii sedmi zápasů bez vítězství a jsou jedenáctí.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - 1. SK Prostějov 5:1 (3:1)
Branky: 19., 40. a 85. Dočekal, 7. Hašek, 81. Pavlata - 21. Štrombach. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Melichar. ŽK: Sixta (Žižkov). Diváci: 893.
Žižkov: Soukup - Hašek, Egert, Pimpara, Šandera - Podrazký, Pavlata, Sixta (46. Eliáš) - Čapek (46. Klán), Dočekal, Engelmann (73. Trýzna). Trenér: Oulehla.
Prostějov: Kofroň - Petržela, Schuster, Pančochář, Hirsch - Štrombach (46. Šteigl), Skwarczek, Sus, Machálek (46. Nekuda) - Kroupa, Píchal (73. Chwaszcz). Trenér: Takáč.
FK Varnsdorf - SFC Opava 1:0 (1:0)
Branka: 32. Dordič. Rozhodčí: Matějček - Šimáček, Horák. ŽK: Knejzlík, Kolář - Jursa. Diváci: 523.
Varnsdorf: Kolář - Rudnytskyy, Novotný, Knejzlík, Neuberg - Beránek (85. Kolár), Dordič (89. Luňák), Durdevič, Fotr, Richter - Jakubov. Trenér: Veselý.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, Schaffartzik - Čelůstka (81. Mozol) - Jursa, Janetzký (62. Grussmann), Zapalač - Smola (70. Kuzmanovič), Jurečka. Trenér: Skuhravý.