Frýdek-Místek - Ostrava 2:1Baník podruhé v sezóně prohrál, Olomouc může zvýšit náskok

Fotbalisté Ostravy podlehli v 18. kole druhé ligy derby na hřišti Frýdku-Místku 1:2 a teprve podruhé v sezóně prohráli. Baník na druhém místě tabulky ztrácí čtyři body na vedoucí Olomouc, která má k dobru nedělní zápas s pátou Vlašimí.

Ostrava prohrávala od páté minuty, kdy se trefil Literák. Favorizovaným hostům se sice ještě v prvním poločase podařilo vyrovnat zásluhou Hlinky, o vítězství Frýdku-Místku ale v 70. minutě rozhodl nůžkami z úhlu Vyskočil. Pro sedmý celek tabulky šlo o první výhru po třech zápasech.

Baník prohrál teprve podruhé v sezóně a i teď mu porážku připravil soupeř z moravskoslezského kraje, když v listopadu podlehl 1:4 v Třinci. Už v příštím kole navíc čeká Ostravu další lokální derby. Za týden se představí v Opavě, která za ní na třetí příčce zaostává o pouhý bod.

18. kolo druhé fotbalové ligy:
Frýdek-Místek - Baník Ostrava 2:1 (1:1)
Branky: 6. Literák, 70. Vyskočil - 19. Hlinka. Rozhodčí: Zelinka - Polák, Podaný. ŽK: Slaninka, Byrtus, Nworah - Pokorný, Helešic. Diváci: 6200.
Frýdek-Místek: Mihálek - Švrček, Slaninka, Ilko, Literák - Klabník, Šumský, Ševčík (66. Nworah), Vyskočil - Byrtus (77. Šichor), Spasojevič (78. Berežný). Trenér: Nemec.
Ostrava: Vašek - Helešic, Sus, De Azevedo (70. Urgela), Hrubý - Breda (46. Celba, 66. Mondek), Pokorný, Mičola, Stáňa - Hlinka, Mešaninov. Trenér: Petržela.
Třinec - Táborsko 2:0 (2:0)
Branky: 9. Motyčka, 12. vlastní Toml. Rozhodčí: Váňa - Vitner, Fišer. ŽK: Motyčka, Dedič - Kalvach, Javorek. Diváci: 385.
Třinec: Paleček - Benetka, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Stříž - Ižvolt (74. Vávra), Motyčka (87. Hošek), Krišto, Janošík (62. Šumbera) - Dedič. Trenér: Neček.
Táborsko: Toma - Zavadil, Navrátil, Toml, Klusák - Džafič, Kalvach, Nešický (46. Kučera), Javorek, Ciku (46. Souček) - Musiol (62. Mrázek). Trenér: Nádvorník.
Sokolov - Pardubice 0:1 (0:1)
Branka: 23. Petráň. Rozhodčí: Černý - Vlček, Poživil. ŽK: Dobrotka, Valenta, Medvěděv - Mužík, Přibyl, Jeřábek. Diváci: 520.
Sokolov: Šiman - Strada (46. Čihák), Vondráček, Dobrotka, Čermák (67. Přeučil) - Glaser, Machek - Mejdr (76. Medvěděv), Zorvan, Provod - Valenta. Trenér: Dreiseitl.
Pardubice: Knobloch - Přibyl, Piroch, Šejvl, Čiernik - Kayamba (70. Huf), Kudrna, Jeřábek, Mužík (87. Křapka) - Ladra, Petráň (78. Fousek). Trenér: Míchal.
Vítkovice - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)
Branka: 89. Fiala. Rozhodčí: Mikyska - Vysloužil, Drexler. ŽK: Hlavsa, Juřena, Cverna - Pavlata, Hurka, Urbanec, Podrazký. Diváci: 490.
Vítkovice: Květoň - Cverna, Mikula, Honiš, Prajza - Texl (83. Ondráček), Vaněk, Juřena (71. Fiala), Hlavsa - Mišinský (60. Gebert), Kovařík. Trenéři: West a Kopecký.
Žižkov: Hrubeš - Hašek, Švejdík, Egert, Hurka - Urbanec, Šandera (46. Jelínek), Pavlata, Čapek (75. Engelmann) - Podrazký - Dočekal (63. Telnar). Trenér: Vavruška.