Rubriky:

Národní liga

Na odhalení výtržníků z Opavy pracuje přes 20 policistů

21. března 2017 14:19 - Ostrava/Opava

Sobotní řádění fotbalových výtržníků v Opavě nyní každý den zaměstnává více než 20 policistů, kteří vyslýchají podezřelé i svědky a vyhodnocují záznamy z kamer. Policie v sobotu během řádění agresivních fandů zadržela šest desítek lidí. Ve 33 případech jejich jednání kriminalisté kvalifikovali jako přestupek. V osmi dalších se jednalo o zločiny. Tři lidé už byli obviněni. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

 

Petr Sznapka, ČTK

"Jen v Opavě se případům věnuje okolo dvaceti policistů. Každý den provádějí desítku výslechů," řekla mluvčí. K výslechům si podle ní předvolávají jak útočníky, tak i poškozené či svědky. Další kriminalisté si pak kamerové záznamy a vyhodnocují je. Pátrají po totožnosti dalších výtržníků. Například těch, kteří u jednoho rodinného domu zdemolovali zděný plot.

Tři lidé už si vyslechli obvinění z krádeže, výtržnictví a napadení policisty. Dalších pět případů, které byly kvalifikovány jako trestný čin, policisté ještě vyšetřují. Čísla zatím nejsou konečná. Obviněných bude přibývat podle toho, jak se je podaří policistům identifikovat.

Ke konfliktům v Opavě došlo ve chvíli, kdy 1500 příznivců Ostravy dorazilo na stadion, kam jim však domácí klub poskytl jen 340 vstupenek. Výtržníci začali odpalovat dělobuchy, pokusili se vylomit bránu na stadion a napadli policii a bezpečnostní službu. Vedení Opavy na události posléze zareagovalo návrhem, aby na rizikové zápasy v budoucnu nesměli problémoví fanoušci.

Ligová fotbalová asociace, která řídí české profesionální soutěže, chce od příští sezony do disciplinárního řádu zanést možnost zákazu výjezdů fanoušků na zápasy na hřištích soupeřů. Podle předsedy asociace Dušana Svobody by však nešlo o prevenci. "Byl by to trest," prohlásil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..