Pardubice - Prostějov 5:0Prostějov má po debaklu jistý sestup z druhé ligy

Fotbalisté Prostějova prohráli v Pardubicích 0:5 a po roce se z druhé ligy vrátí do MSFL. Pět kol před koncem mají na posledním místě nesmazatelnou ztrátu 16 bodů na příčky zajišťující záchranu. Na opačném konci tabulky Opava vítězstvím 2:1 na hřišti Táborska oddálila postup Olomouce.

O výhře Pardubic rozhodl dvěma góly Petráň, který otevřel skóre střelou z dálky v první minutě. Po devíti minutách hry už domácí vedli 3:0, když se prosadili i Jeřábek s Fouskem. Mizerný vstup do utkání odnesl střídáním brankář Prostějova Neoral, ale ani jeho nástupce Halouska si nevedl o moc lépe. V 36. minutě ho překonal Kudrna a vzápětí Petráň.

Na zbývající sestupové příčce jsou patnácté Vítkovice, které však díky výhře 1:0 nad Ústím nad Labem snížily náskok čtrnáctého Sokolova na jediný bod. Třináctý Frýdek-Místek a dvanáctý Třinec dělí před nedělním derby od pásma sestupu shodně tři body.

Opava nastoupila k utkání proti Táborsku s vědomím, že pokud nezaboduje, bude mít Olomouc jistý postup. Naděje Sigmy ale vzaly za své, protože ve 29. minutě poslal pohárového finalistu do vedení Hrabina a v 55. minutě přidal z penalty pojistku Schaffartzik. Jihočeši stihli pouze v závěru snížit Dordevičem.

Olomouc má však postup stále ve svých rukou, protože pět kol před koncem ji od druhé Ostravy dělí osm a od třetí Opavy třináct bodů.

25. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Branka: 8. Hrubý. Rozhodčí: Příhoda - Melichar, Vlček. ŽK: Šandera, Pavlata - Nerad, Stáňa. ČK: 90.+1 Stáňa. Diváci: 4010.
Žižkov: Hrubeš - Hašek, Opluštil, Švejdík, Šandera (78. Telnar) - Pavlata, Podrazký, Krystan (68. Urbanec) - Jelínek (59. Volek), Dočekal, Engelmann. Trenér: Vavruška.
Ostrava: Vašek - Breda, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Sus (80. Mondek), Nerad (75. Pekár), Hlinka, Hrubý, Stáňa - Jakubov. Trenér: Petržela.
Pardubice - Prostějov 5:0 (5:0)
Branky: 1. a 37. Petráň, 5. Jeřábek, 9. Fousek, 36. Kudrna. Rozhodčí: Mrázek - Kožár, Urban. Bez karet. Diváci: 669.
Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Šejvl, Shejbal - Kudrna - Ladra (62. Mužík), Jeřábek, Řezníček, Fousek (78. Fusek) - Petráň (71. Kovář). Trenér: Krejčí.
Prostějov: Neoral (17. Halouska) - Machynek (46. Sečkář), Malý, Schuster, Rus - Alaverdašvili (55. Sus), Pančochář, Hirsch, Fládr - Hladík, Čtvrtníček. Trenér: Takáč.
Vítkovice - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka: 64. Mišinský. Rozhodčí: Ardeleánu - Kubec, Polák. ŽK: Fiala, Květon - Kateřiňák, Šnirc. Diváci: 476.
Vítkovice: Květon - Cverna, Honiš, Mikula, Prajza - Texl (76. Ondráček), Fiala, Vaněk, Matěj - Mišinský (86. Kovařík), Szotkowski (54. Gebert). Trenéři: West a Kopecký
Ústí: Tvrdoň - Zeman, Peterka, Pimpara, Šnirc - Kateřiňák, Martykán - Moulis, Pouček, Pícha (46. Procházka) - Jindráček (76. Výborný). Trenér: Skála.
Varnsdorf - Znojmo 2:1 (1:0)
Branky: 9. Daníček, 65. Lischka - 89. Motal. Rozhodčí: Machálek - Hájek, Horák. ŽK: Kozma, Durdevič, Daníček - Nepožitek. Diváci: 410.
Varnsdorf: Porcal - Novotný, Zieris, Lischka, Knejzlík - Rudnytskyy (47. Dordič), Daníček, Zbrožek, Bílek (60. Bláha), Durdevič - Kozma (81. Beránek). Trenér: Frťala.
Znojmo: Doleček - Mezlík, Svozil, Cihlář, Helísek - Motal, Javůrek (72. Njire), Urbančok (46. Holub), Teplý - Šamánek, Klíma (46. Nepožitek). Trenér: Kučera.
Táborsko - Opava 1:2 (0:1)
Branky: 78. Dordevič - 29. Hrabina, 55. Schaffartzik z pen. Rozhodčí: Berka - Vodrážka, Petřík. ŽK: Džafič, Zavadil, Hanzlík, Běloušek - Radič, Smola, Mozol. Diváci: 713.
Táborsko: Toma - Navrátil, Zavadil, Běloušek, Hanzlík - Ciku (69. Dordevič), Džafič, Kučera, Nešický (69. Mršič) - Javorek, Musiol (55. Klusák). Trenér: Nádvorník.
Opava: Fendrich - Simerský, Žídek, Hrabina, Radič - Čelůstka (87. Helebrand), Zapalač, Schaffartzik, Mozol (83. Kuzmanovič) - Smola, Puškáč (74. Jurečka). Trenér: Skuhravý.