Třinec - Frýdek-Místek 2:1Třinec získal důležité druholigové body, v dohrávce vyhrál nad Frýdkem-Místkem

Fotbalisté Třince v dohrávce 25. kola druhé ligy porazili okresního rivala Frýdek-Místek 2:1 a doma si připsali šesté vítězství za sebou. Naopak hosté nebodovali popáté z posledních šesti utkání. Třinec je osmý, Frýdek Místek pak třináctý a má náskok čtyř bodů na nyní předposlední Vítkovice.

Tomáš Mičola byl střídajícím žolíkem. Vstřelil dva góly a Baník Ostrava na startu jarní části FNL zvítězil nad ústím.

Derby se původně mělo hrát v sobotu, ale bylo odloženo kvůli nezpůsobilému terénu na stadionu Rudolfa Labaje. Třinec dnes výborně začal a v úvodní čtvrthodině si díky Dedičovi a Motyčkovi vypracoval dvoubrankové vedení.

Frýdečtí ve 35. minutě snížili po trefě Literáka, ale domácí už těsný náskok udrželi, přestože závěr dohrávali bez kapitána Krišta, který byl v 85. minutě vyloučen po druhé žluté kartě.

Třinci patří v tabulce osmé místo, Frýdek-Místek je třináctý.

25. kolo druhé fotbalové ligy
Fotbal Třinec - MFK Frýdek-Místek 2:1 (2:1)
Branky: 8. Dedič, 14. Motyčka - 35. Literák. Rozhodčí: Ginzel - Poživil, Flimmel. ŽK: Benetka, Stříž, Krišto, Motyčka, Hošek, Ižvolt - Šumský, Švrček. ČK: 85. Krišto. Diváci: 627.
Třinec: Paleček - Benetka, Čelůstka, Reintam, Janoščín - Joukl (65. Ižvolt), Krišto, Motyčka, Stříž (90.+4 Janošík) - Šumbera (65. Hošek), Dedič. Trenér: Neček.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Klabník, Literák, Ilko - Slaninka, Šichor (78. Berežný), Šumský, Hykel - Vyskočil (76. Nworah), Ševčík. Trenér: Nemec.