Třinec - Příbram 2:1Exligový favorit začal sezónu bídně, Opava naopak předvedla kanonádu

Fotbalisté Příbrami nezvítězili ani ve druhém zápase po sestupu do druhé ligy. Tentokrát dokonce nezískali ani bod na půdě Třince, který se naopak díky druhému vítězství vyšvihl do čela tabulky. Domácí hřiště uhájili i pardubičtí fotbalisté, když porazili Frýdek-Místek 1:0. Vytáhla se Opava, která oslabené Vítkovice v derby smetla 6:2. Táborsko doma zachraňovalo remízu 2:2 s nováčkovskou Olympií Praha.

Příbramský trenér Josef Csaplár.

Fotbalisté Příbrami po sestupu do druhé ligy nezvítězili ani ve druhém kole nové sezóny. Svěřenci Josefa Csaplára prohráli v Třinci 1:2 a neodčinili úvodní domácí remízu 0:0 se Znojmem.

Naopak fotbalisté Třince mají po dvou kolech na kontě šest bodů po výhrách nad Varnsdorfem a nyní exligovým favoritem. Takový začátek druholigového ročníku ve Slezsku nepamatují od roku 2009. O výhře nad nováčkem druhé ligy ze středních Čech rozhodl Třinec v první půli góly Juřeny a Reintama. Příbram odpověděla jen jednou a ve druhém poločase už se na vyrovnání nezmohla. Csaplárovi svěřenci i ve druhém zápase ztratili.

Opava vstoupila do nového ročníku remízou 1:1 ve Frýdku-Místku, ale na svém stadiónu nedala soupeři šanci. Vítkovický Mrázek sice brzy odpověděl na vedoucí gól Stříže, ve 23. minutě však dostal červenou kartu Honiš a domácí přesilovku naplno využili.

Do pauzy se trefili Smola s Kuzmanovičem, po změně stran ještě skórovali Schaffartzik z penalty, vlastním zásahem Cverna a Kayamba. Druhou branku hostů vstřelil z dalšího pokutového kopu Mrázek.

Pardubice doma zdolaly Frýdek-Místek 1:0 a spravily si chuť po úvodní nečekané porážce 0:1 na hřišti nováčka Olympie Praha. Utkání rozhodl v 47. minutě křížnou střelou Petráň, další velké příležitosti Východočeši neproměnili.

Fotbalová druhá liga - 2. kolo:
Fotbal Třinec - 1. FK Příbram 2:1 (2:1)
Branky: 11. Juřena, 42. Reintam - 13. Januška. Rozhodčí: Machálek - Antoníček, Batík. ŽK: Zápotočný, Ayong, Kvída (všichni Příbram). Diváci: 907.
Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín - Ižvolt, Vaněk (88. Motyčka), Šumbera, Janošík (74. Hošek) - Juřena (85. Dedič). Trenér: Neček
Příbram: Boháč - Průcha, Kvída, Zápotočný, Skácel - Januška, Holý (76. Ric), Tregler (46. Tarczal), Grajciar, Kukec (46. Danoski) - Ayong. Trenér: Csaplár.
FK Pardubice - MFK Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 47. Petráň. Rozhodčí: Klíma - Vitner, Fišer. ŽK: Látal - Varadi, Švrček. Diváci: 635
Pardubice: Knobloch - Přibyl, Piroch, Šejvl, Surzyn - Mužík, Řezníček, Jeřábek, Fousek (68. Sokol) - Černý (70. Kovář), Petráň (82. Látal). Trenér: Novotný.
Frýdek-Místek: Buček - Biolek, Literák, Pielorz, Švrček - Varadi (65. Krčula), Chvěja, Šumský (46. Slaninka), Ondráček (82. Fofanah), Grussmann - Kovařík. Trenér: Krabec.
Opava - Vítkovice 6:2 (3:1)
Branky: 2. Stříž, 35. Smola, 42. Kuzmanovič, 59. Schaffartzik z pen., 62. vlastní Cverna, 82. Kayamba - 11. a 77. z pen. Mrázek. Rozhodčí: Franěk - Kotalík, Dresler. ŽK: Schaffartzik, Jurečka, Kuzmanovič - Kučera, Matěj, Cverna. ČK: 23. Honiš (Vítkovice). Diváci: 2186.
Opava: Fendrich - Helebrand, Simerský, Žídek, Stříž - Zapalač, Zavadil (74. Jursa), Schaffartzik, Kayamba (84. Mozol) - Kuzmanovič, Smola (68. Jurečka). Trenér: Skuhravý.
Vítkovice: Květon - Cverna, Mikula, Honiš, Prajza - Fiala (75. Szotkowski), Matěj, Ožvolda (66. Pavelka), Kučera - Mrázek, Mišinský (61. Hruzík). Trenér: West.
Táborsko - Olympia Praha 2:2 (0:1)
Branky: 78. Musiol, 89. Kostka - 23. Ruml, 67. Liener. Rozhodčí: Lerch - Flimmel, Šimáček. ŽK: Klusák - Dordevič, 59. Žežulka. Diváci: 1285.
Táborsko: Toma - Klusák, Navrátil, Zavadil, Souček - Kučera - Prošek, Nešický (73. Kostka), Mysliveček (64. Kopřiva), Veselý (52. Mršič) - Musiol. Trenér: Nádvorník.
Olympia: Frydrych - Maršálek, Frizoni, Žežulka, Vopat (90. Kuťák) - Liener (75. Novák), Verner, Ruml, Bareš (69. Duben) - Opluštil, Dordevič. Trenér: Sazima.