Olympia - Žižkov 2:2Nováček druhé ligy opět neprohrál, Příbram i potřetí ztratila

Nováček fotbalové Národní ligy Olympia Praha bodoval i ve třetím kole druhé nejvyšší soutěže. Po výhře nad Pardubicemi a remíze s Táborskem doma na Strahově uhrál remízu 2:2 také s Viktorií Žižkov. Naopak zklamání prožívá po sestupu z první ligy Příbram, která i potřetí ztratila, tentokrát domácí porážkou 2:3 s Vlašimí.

Na pražském Strahově se hraje druhá fotbalová liga, nastupuje tam nováček - Olympia. A fanoušky nepříliš oblíbený stadión si nemůže vynachválit.

Olympia mohla pomýšlet i na tři body, protože nad Žižkovem dvakrát vedla, ale Viktoria měla vždy odpověď. Skóre otevřel v 8. minutě Hejný, který z deseti metrů usměrnil do branky Vopatovu přihrávku. Brzy ale srovnal Musa. Domácí si pak vytvořili velký tlak, který těsně před poločasem zužitkoval v gól po rohovém kopu Žežulka.

Jenže v 60. minutě obrana Olympie zapomněla na Bazala, který se ocitl sám před brankářem a lobem srovnal. A krátce nato mohl dokonat obrat, tentokrát však Bazal lobem trefil jen břevno a v další šanci neprostřelil brankáře. Domácí pak dohrávali o deseti bez vyloučeného Maršálka, přesto mohli výhru strhnout na svou stranu, jenže řecký útočník Katidis ve dvou šancích selhal.

Příbram i ve druhém domácím utkání sezóny zaváhala. Proti Vlašimi vedla brankou Danoského, jenže ve druhé půli hosté skóre otočili zásluhou dvou rychlých gólů Fotra. Domácí vyrovnali po standardní situaci a Kodrově hlavičce, jenže v nastavení se prosadil vlašimský útočník Hadaščok a zařídil hostům druhou výhru v sezóně.

Po třetím kole už není týmu bez zaváhání, jelikož dosud stoproocentní Třinec prohrál ve Frýdku-Místku. O jediný gól se ve 44. minutě postaral Biolek, ke kterému po rohovém kopu dostal míč Literák. Hosté mohli srovnat, ale Šumbera a Kateřiňák trefili jen břevno.

3. kolo druhé fotbalové ligy:
Olympia Praha - Viktoria Žižkov 2:2 (2:1)
Branky: 8. Hejný, 42. Žežulka - 16. Musa, 60. Bazal. Rozhodčí: Machálek - Batík, Dohnálek. ŽK: Maršálek, Žežulka - Kodeš. ČK: 83. Maršálek. Diváci: 820.
Olympia Praha: Frydrych - Maršálek, Opluštil, Žežulka, Vopat (68. Dordevič) - Liener, Verner (78. Duben), Ruml, Frizoni - Hejný (84. Bareš), Katidis. Trenér: Sazima.
Žižkov: Hrubeš - Šandera, Švejdík, Toml, Hašek - Stratil (46. Pavlata), Kodeš, Podrazký - Bazal, Volek (60. Engelmann) - Musa. Trenér: Vavruška.
Příbram - Vlašim 2:3 (1:0)
Branky: 34. Danoski, 66. Kodr - 50. a 63. Fotr, 90.+1 Hadaščok. Rozhodčí: Rejžek - Blažej, Arnošt. ŽK: Matoušek - Nguyen. Diváci: 1268.
Příbram: Boháč - Kodr, Zápotočný, Kvída, Skácel - Matoušek, Kilián - Danoski (40. Jandera), Januška (56. Tarczal), Grajciar - Ayong (84. Tregler). Trenér: Csaplár.
Vlašim: Nguyen - Cabadaj, Wiesner, Štochl, Tusjak - Janda, Hašek, Vodháněl (46. Dudl), Skopec (74. Kadlec) - Fotr, Hadaščok (90.+2 Plachý). Trenér: Havlíček.
Frýdek-Místek - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 44. Biolek. Rozhodčí: Severýn - Horák, Vodrážka. ŽK: Pielorz, Krčula, Slaninka, Literák, Kovařík, Šumský, Buček - Janoščín. ČK: 90. Literák. Diváci: 1137.
Frýdek-Místek: Buček - Biolek (82. Slaninka), Literák, Pielorz, Švrček - Ondráček, Willwéber (67. Chvěja) - Varadi, Šumský, Grussmann (73. Krčula) - Kovařík. Trenér: Krabec.
Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín - Ižvolt (76. Joukl), Vaněk, Šumbera, Janošík (54. Kateřiňák) - Juřena (70. Dedič). Trenér: Neček.