Budějovice - Hradec 4:1Fotbalisté Budějovic porazili ve šlágru druhé ligy Hradec

Fotbalisté Českých Budějovic ani ve 4. kole druhé ligy neprohráli. Jihočeský celek si v neděli doma poradil 4:1 s exligovým Hradcem Králové a po třetím vítězství za sebou má na prvním místě tabulky náskok jednoho bodu před Vlašimí a Třincem

Budějovičtí měli zápas od začátku pevně pod kontrolou. V poločase vedli zásluhou Čavoše s Táborským, po přestávce navýšili náskok díky vlastnímu gólu Plašila a zásahu Sukisy. Za hosty v závěru pouze snížil Pázler a Hradec zaznamenal první prohru po sestupu z nejvyšší soutěže.

Stejným výsledkem 4:1 si druhá Vlašim poradila s Varnsdorfem. Poslední celek se sice už ve druhé minutě ujal vedení zásluhou bývalého reprezentanta Fenina, ale domácí ještě do přestávky otočili na 2:1. Dvěma góly se vítězství podílel Vodháněl a čtvrtou branku v sezoně si připsal Fotr, který se tak s hradeckým Pázlerem dělí o první místo v tabulce střelců.

Pět branek bylo k vidění i ve třetím dnešním utkání, ve kterém si Žižkov poradil 5:0 s předposledními Vítkovicemi. Pražané se po třech remízách se dočkali prvního vítězství v nové sezoně a spolu s Budějovicemi a Opavou ještě neprohráli. Ostravané naopak ještě nevyhráli (dvě remízy, dvě prohry).

4. kolo druhé fotbalové ligy
Viktoria Žižkov - Vítkovice 5:0 (2:0)
Branky: 36. Hašek, 41. Bazal, 52. Kodeš, 55. Jelínek, 67. Hurka. Rozhodčí: Lerch - Pfeifer, Dohnálek. ŽK: Kodeš - Galuška. Diváci: 1023.
Žižkov: Hrubeš - Hašek, Šandera, Švejdík, Toml - Engelmann, Kodeš (66. Hurka), Pavlata, Podrazký (70. Čermák) - Bazal (61. Galuška), Jelínek. Trenér: Vavruška.
Vítkovice: Květon - Cverna, Dramé, Honiš, Prajza - Matěj (21. Twardzik), Ožvolda, Mišinský (63. Szotkowski), Kučera (76. Pavelka) - Mrázek, Mikula. Trenér: West.
České Budějovice - Hradec Králové 4:1 (2:0)
Branky: 12. Čavoš, 40. Táborský z pen., 52. vlastní Plašil, 55. Sukisa - 76. Pázler. Rozhodčí: Dubravský - Dresler, Lakomý. ŽK: Wermke, Pešek - Ottmar. Diváci: 1516.
Č. Budějovice: Křížek - Řezáč, Kladrubský, Novák, Helešic - Wermke (88. Pouček), Čavoš, Javorek, Pešek (89. Moravec) - Sukisa, Táborský (75. Kadula). Trenér: Horejš.
Hradec Králové: Ottmar - Černý, Bederka (70. Nosek), Plašil, Shejbal - Jirsák (56. Krátký), Schwarz - Martan, Zorvan (44. Žondra), Vlkanova - Pázler. Trenér: Havlíček.
Vlašim - Varnsdorf 4:1 (2:1)
Branky: 25. a 51. Vodháněl, 34. Hadaščok, 86. Fotr - 2. Fenin. Rozhodčí: Slabý - Kubec, Kožár. ŽK: Plachý (Vlašim). Diváci: 823.
Vlašim: Nguyen - Wiesner, Štochl, Kadlec, Janda - Cabadaj, Hašek, Vodháněl (70. Dudl), Hadaščok (63. Plachý) - Fotr, Tusjak (87. Túlio). Trenér: Havlíček.
Varnsdorf: Samoel - Chlumecký, Zieris, Zbrožek, Král (37. Šulc) - Bláha, Breda, Dordič (35. Beránek), Rudnytskyy - Fenin (61. Barac), Kocourek. Trenér: Frťala.