Třinec - Opava 3:3Hradec remizoval s posledním Varnsdorfem, ztratila i Opava

Fotbalisté Opavy remizovali v 8. kole druhé ligy 3:3 v Třinci a můžou přijít o vedení v tabulce. Hosté ve slezském derby prohrávali už 1:3, v závěru jim ale bod zajistily góly Dominika Simerského a Nemanji Kuzmanoviče. Nečekaně ztratil i druhý Hradec Králové, který remizoval 1:1 s posledním Varnsdorfem.

Fotbalisté Opavy se radují z gólu (ilustrační foto).

Opavu poslal do vedení ve 24. minutě Smola, ale domácí ještě před přestávkou vyrovnali zásluhou Ižvolta. Třinec si poté dokonce vybudoval dvoubrankový náskok díky Juřenovi se Smolou, jenže v závěru se strachoval o body. V 73. minutě totiž snížil Simerský a chvíli na to vyrovnal Kuzmanovič. Ze závěrečného tlaku už ale Opava další gól nevytěžila.

Šanci sesadit Opavu z prvního místa promarnil Hradec Králové, který nečekaně remizoval 1:1 s posledním Varnsdorfem. Východočeši prohrávali po gólu Bredy z 54. minuty, ale po vyloučení domácího Krále vyrovnal v 78. minutě Žondra. Také Hradec dohrával v deseti, protože červenou kartu dostal Martan.

V tabulce má první Opava stejně jako druhý Hradec Králové 15 bodů. Oba soupeře mohou přeskočit České Budějovic, které ztrácí jediný bod a mají nedělní utkání s trápícím se Frýdkem-Místkem k dobru. O jeden bod za vedoucí dvojící zaostává také čtvrtý Třinec a páté Znojmo, které dnes uspělo 1:0 v Pardubicích.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Opava 3:3 (1:1)
Branky: 38. Ižvolt, 54. Juřena, 64. Šumbera - 25. Smola, 74. Simerský, 79. Kuzmanovič. Rozhodčí: Ardeleanu - Flimmel, Polák. ŽK: Janoščin, Celba - Jursa. Diváci: 70
Třinec: Paleček - Ilko (74. Velner), Vaněk (74. Celba), Šumbera, Janoščin - Juřena (85. Joukl), Čelůstka, Bedecs, Ižvolt - Kateřiňák, Reintam. Trenér: Neček
Opava: Fendrich - Simerský, Žídek, Stříž (57. Kayamba), Jursa (89. Helebrand) - Kuzmanovič, Radič (70. Puškáč), Smola, Schaffartzik - Zapalač, Jurečka. Trenér: Skuhravý
Pardubice - Znojmo 0:1 (0:0)
Branka: 61. Růsek. Rozhodčí: Severýn - Černý, Novák. ŽK: Řezníček (Pardubice). Diváci: 620
Pardubice: Knobloch - Přibyl (39. Křapka), Piroch, Šejvl, Surzyn - Fusek (46. Rybička), Řezníček, Jeřábek, Fousek - Černý (83. Sokol), Ladra. Trenér: Novotný
Znojmo: Veselý - Helísek, Mezlík, Svozil, Cihlář - Machuča (75. Čereda), Mešaninov, Javůrek (83. Hladík) - Štrombach (46. Teplý), Šamánek, Růsek. Trenér: Balcárek
Příbram - Olympia Praha 1:3 (0:1)
Branky: 69. Skácel z pen. - 45. Ruml, 47. Frizoni, 75. Liener. Rozhodčí: Orel - Kubec, Kožár. ŽK: Januška, Kilián, Grajcar, Skácel - Verner, Duben, Soukup, Joukl, Liener. ČK: 60. Duben. Diváci: 965.
Příbram: Boháč - Skácel, Tregler, Kodr, Holý - Kilián (64. Květ), Danoski (58. Černý) - Grajciar, Januška (46. Matoušek), Fantiš - Ayong. Trenér: Csaplár
Olympia: Soukup - Frizoni, Duben, Žežulka, Vopat (66. Jukl) - Katidis, Ruml, Liener (86. Rothe), Opluštil - Verner, Hejný (72. Dordevič). Trenér: Sazima
Táborsko - Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
Branky: 68. Mysliveček, 72. Musiol - 36. Leibl. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Pečenka. ŽK: Klusák, Štohanzl, Nešický - Gilián, Peterka. ČK: 77. Gilián. Diváci: 683
Táborsko: Toma - Hell, Navrátil, Klusák, Mysliveček (90.+2 Blecha) - Kučera, Nešický, Štohanzl, Prošek, Mršič - Musiol. Trenér: Nádvodník
Ústí nad Labem: Kotěra - Gilián, D. Richter, Zeman, Leibl - Peterka, D. Richter (74. Kacafírek), Pilík, Miskovič - Jindráček, Matějka. Trenér: Skála
Varnsdorf - Hradec Králové 1:1 (0:0)
Branky: 54. Breda - 78. Žondra. Rozhodčí: Vojkovský - Boček, Caletka. ŽK: Král, Klobása, Porcal - Martan, Knejzlík, Žondra. ČK: 61. Král - 85. Martan. Diváci: 752
Varnsdorf: Porcal - Zbrožek, Zieris, Král - Cennerazzo, Bláha, Chlumecký, Breda (88. Bílek), Durdevič (84. Dordič) - Klobása (64. Kozma), Da Silva. Trenér: Frťala
Hradec Králové: Ottmar - Čech, Nosek, Plašil - Pajer, Jirsák (67. Černý), Krátký (73. Zorvan), Knejzlík, Martan - Vlkanova (46. Žondra), Pázler. Trenér: Havlíček