Budějovice - Frýdek-Místek 1:1Budějovice remizovaly s Frýdkem-Místkem a jsou druhé ve FNL

Fotbalisté Českých Budějovic nevyužili šanci posunout se do čela druhé ligy, když doma překvapivě jen remizovali 1:1 s Frýdkem-Místkem. Dynamu patří v tabulce druhé místo o skóre za Opavou, patnáct bodů má po osmi kolech FNL i třetí Hradec Králové.

Brankář Viktorie Plzeň Petr Bolek je v Sokolově na hostování.

Po čtvrthodině hry budějovický Havel trefil břevno, ale poté domácí brankář Křížek v pokutovém území podrazil Ondráčka a v 28. minutě proměnil nařízenou penaltu Šumský. Před pauzou sice po pěkné akci vyrovnal Táborský, ale obrat už se Jihočechům nepodařil. Brankář Buček několika výbornými zákroky pomohl Frýdku-Místku udržet první venkovní bod v sezoně.

Sokolov porazil Žižkov 2:1 a připsal si premiérovou venkovní výhru v sezoně. Viktoria naopak doma poprvé v tomto ročníku nebodovala. Hostům výborně vyšel začátek a už ve druhé minutě otevřel skóre po rohu Přeučil. V 28. minutě zvýšil Kosak a další šance Sokolova pak zneškodnil brankář Hrubeš.

Žižkov překonal gólmana Bolka až v 73. minutě, kdy proměnil penaltu Podrazký. Jeho spoluhráč Toml byl ale vzápětí po druhé žluté kartě vyloučen a Baník už těsný náskok udržel.

8. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Baník Sokolov 1:2 (0:2)
Branky: 73. Podrazký - 2. Přeučil, 28. Kosak. Rozhodčí: Slabý - Batík, Vitner. ŽK: Toml - Končal, Mejdr, Glaser, Machek. ČK: 73. Toml. Diváci: 1272.
Sestavy:
Žižkov: Hrubeš - Šandera, Švejdík (25. Pardubský), Toml, Hašek - Hurka, Podrazký, Čermák (39. Musa, 46. Galuška) - Bazal, Jelínek, Engelmann. Trenér: Vavruška
Sokolov: Bolek - Strada, Tůma, Mráz, Končal (77. J. Dvořák) - Glaser, Machek - Kosak (57. Provod), Hlavatý, Mejdr - Přeučil (66. F. Dvořák). Trenér: Hejret
Dynamo České Budějovice - MFK Frýdek-Místek 1:1 (1:1)
Branky: 39. Táborský - 28. Šumský z pen. Rozhodčí: Klíma - Vodrážka, Hock, ŽK: Křížek, Mashike Sukisa - Kovařík. Diváci: 891.
České Budějovice: Křížek - Řezáč, Novák, Havel, Kladrubský - Wermke, Čavoš, Javorek, Pešek - Mashike Sukisa, Táborský (71. Kadula). Trenéři: Lerch a Horejš.
Frýdek-Místek: Buček - Švrček, Literák, Pielorz, Slaninka (83. Spasojevič) - Kovařík, Willwéber, Ondráček, Grussmann (73. Chvěja) - Šumský, Varadi (90.+2 Velička). Trenér: Krabec.