Olympia - Táborsko 1:0Olympia přetrhla sérii proher, naopak Ústí padlo a přezimuje předposlední

Fotbalisté Olympie v 16. kole druhé ligy porazili Táborsko 1:0 a utnuli sérii porážek, která trvala čtyři utkání. Pražský nováček si připsal teprve druhé domácí vítězství v této sezóně FNL. V odpoledních duelech Sokolov vyhrál nad Ústím nad Labem, které přezimuje na předposledním místě, a Varnsdorf uhrál důležité body v bitvě se Žižkovem po výhře 3:2.

Na pražském Strahově se hraje druhá fotbalová liga, nastupuje tam nováček - Olympia. A fanoušky nepříliš oblíbený stadión si nemůže vynachválit.

Olympia se na Strahově dostala do vedení ve 21. minutě. Katidis si naběhl na dlouhý míč a propálil brankáře Tomu. V 59. minutě mohl zvýšit Frizoni, ale z přímého kopu trefil břevno. Táborsko v závěru duelu sahalo po vyrovnání, jenže domácí těsný náskok udrželi. Při Štohanzlově pokusu jim pomohla i branková konstrukce.

Fotbalisté Varnsdorfu porazili 3:2 Viktorii Žižkov a vzdálili se sestupovému pásmu na rozdíl šesti bodů. Pražané se naopak dál trápí a po čtvrté porážce za sebou je od předposledního Ústí nad Labem stále dělí čtyři body.

Domácí sice dvakrát vedli po gólech Bredy a Barace, ale Žižkov dokázal pokaždé vyrovnat zásluhou Volka s Tomlem. Pražané díky nim ukončili třízápasový střelecký půst, ale na body to nestačilo. Osm minut před koncem totiž o třetí výhře Varnsdorfu za sebou rozhodl Rudnytskyy.

Severočeši tak odskočili sestupovému pásmu na rozdíl šesti bodů. Žižkov od předposledního Ústí, které dnes prohrálo 0:3 v Sokolově, dělí čtyři body a od posledního Frýdku-Místku pět.

16. kolo druhé fotbalové ligy:
Olympia Praha - MAS Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 21. Katidis. Rozhodčí: Dubravský - Novák, Petřík. ŽK: Rothe, Dordevič, Ruml, Frizoni, Frydrych - Prošek, Hell, Souček. Diváci: 150
Olympia: Frydrych - Frizoni, Duben, Rothe, Žežulka (46. Kuťák, 90.+1 Maršálek) - Katidis, Opluštil, Ruml, Vopat - Verner, Dordevič (88. Bareš). Trenér: Skalba
Táborsko: Toma - Klusák, Hell (62. Essomba), Navrátil, Kopřiva (73. Blecha) - Kučera, Mršič, Souček, Prošek - Štohanzl, Musiol. Trenér: Nádvorník
Varnsdorf - Viktoria Žižkov 3:2 (2:1)
Branky: 15. Breda, 45. Barac, 82. Rudnytskyy - 42. Volek, 74. Toml. Rozhodčí: Houdek - Vitner, Pečenka. ŽK: Da Silva - Pardubský, Kodeš. Diváci: 620.
Varnsdorf: Porcal - Klobása, Chlumecký, Bílek, Kozma - Bláha, Dordič (85. Král), Da Silva (71. Rudnytskyy), Breda (65. Kocourek) - Barac, Zbrožek. Trenér: Frťala.
Žižkov: Hrubeš - Šandera, Toml, Mareš, Pardubský - Kodeš - Engelmann, Čermák, Podrazký (83. Pavlata), Galuška (18. Volek) - Jelínek (85. Švejdík). Trenér: Pilný.
Sokolov - Ústí nad Labem 3:0 (2:0)
Branky: 6. a 63. Přeučil, 37. Kosak. Rozhodčí: Orel - Moláček, Šimáček. ŽK: Martykán, Šnirc, Pimpara, Leibl (všichni Ústí). Diváci: 510.
Sokolov: Belaň - Strada, O. Ševčík, Mráz, Čermák - Glaser, Machek (26. Hlavatý) - Kosak, Přeučil (72. Mejdr), Jakub Dvořák II. - A. Ševčík (52. F. Dvořák). Trenéři: Hejret a Horváth.
Ústí: Kotěra - M. Richter (46. Miskovič), Pimpara, Vaněk, Šnirc - Zeman, Martykán (67. D. Richter), Peterka, Procházka, Leibl - Jindráček (72. Kacafírek). Trenér: Křeček.