Rubriky:

Národní liga

Díky podzimnímu finiši jsme spokojeni, říká ředitel Provazník o fotbalovém Sokolovu

4. prosince 2017 18:34 - Sokolov

Špatný začátek, dobrý konec. Tak se dá v krátkosti charakterizovat účinkování fotbalistů Baníku Sokolov v podzimní části druholigové soutěže. Tým, který se nejprve potýkal s nepříznivými výsledky, přezimuje díky vydařenému finiši na solidním sedmém místě tabulky Fortuna národní ligy. „Celkově můžeme naši situaci hodnotit pozitivně a už vyhlížíme zimní přípravu,“ říká ředitel fotbalového klubu Baník Sokolov Tomáš Provazník v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Robert Neumann, Sport.cz

Jak vám bylo po třech kolech FNL, když sokolovské mužstvo mělo na svém kontě jediný bod?

Vstup nám nevyšel. Prohráli jsme ve Vlašimi a v Ústí nad Labem, pak jsme doma remizovali s Táborskem. Nebyli jsme samozřejmě spokojeni s minimálním bodovým ziskem. Naštěstí se mužstvo postupně zvedalo, což potvrdilo v závěru podzimu.

Měli i v období relativních nezdarů trenéři Hejret a Horváth důvěru ze strany vedení klubu?

Ano. Pracovali kvalitně a věřili jsme, že i kádr disponuje určitou kvalitou. Trenéři dostali podporu pro svou práci. V poslední třetině podzimu tým sklidil ovoce v podobě úspěšné série. V závěrečných pěti kolech jsme čtyřikrát vyhráli a jednou remizovali, přičemž pokaždé jsme zápas odehráli bez inkasovaného gólu.

Jaké je konkrétní postavení obou mužů z trenérské lavičky?

Vítězslav Hejret je vedený a vystupuje jako hlavní trenér s plnou zodpovědností. Úzce spolupracuje s Pavlem Horváthem, který má rozšířené pravomoci a kompetence v rámci áčka Sokolova.

Prosazují se v sokolovském kádru i mladí hráči?

V reprezentační jedenadvacítce je Lukáš Provod, který jezdí pravidelně na srazy a dal za národní tým do 21 let i krásný gól. Šikovný a kreativní Michal Hlavatý patří do reprezentační dvacítky. Jednou z úloh účastníků druhé ligy je výchova a příprava nadějných fotbalistů pro přechod z juniorské kategorie do dospělého fotbalu.

A jakou důležitost přikládáte případným vazbám na prvoligové kluby?

Funguje spolupráce s Viktorií Plzeň, ale to není záležitost jen této sezóny. Probíhá už řadu let. Pevně věřím, že i z pohledu lídra první ligy jde o oboustranně vhodnou kooperaci na poli mužského i mládežnického fotbalu. Ze zkušených hráčů v Sokolově na podzim hostoval plzeňský brankář Bolek. Jsme v kontaktu i s teplickým trenérem Danielem Šmejkalem, který zná sokolovské prostředí ze svého působení v Baníku. Konkrétně v Sokolově hostoval z Teplic Strada, o jehož dalších službách jednáme.

Už máte v obrysech zajištěnou zimní přípravu?

Pro nás by byl z hlediska cestování daleko a neefektivní třeba dojíždět do Prahy na zápasy Tipsport ligy. Přichystali jsme jiný program, když začínáme 4. ledna. Kromě série přípravných utkání počítáme se soustředěním ve Zruči u Plzně, kam jezdíme řadu let. S podmínkami a zázemím jsme tam spokojeni.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..