Rubriky:

Národní liga

Mráz zrušil jarní start druhé ligy. Hrát se bude jen na Žižkově

1. března 2018 12:09 - Praha
(Aktualizováno: 1. března 2018 12:26)

Druhá fotbalová liga neodstartuje jarní část podle plánu. Kvůli velkým mrazům muselo být odloženo téměř kompletní víkendové 17. kolo. Hrát se bude jen duel Žižkova s Olympií. Nový termín pro zápasy se hledá, nabízí se víkend 24. a 25. března během reprezentační přestávky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Kvůli mrazům musely být odloženy už středeční pohárové zápasy mezi Hradcem Králové se Zlínem a Mladou Boleslaví s Baníkem Ostrava. Teploty hluboko pod minus deset stupňů Celsia neumožnily připravit ani většinu trávníků v druhé lize. I proto, že vzhledem k vysokým nákladům nemají druholigové kluby povinnost vyhřívat hrací plochu.

"Hlavně jde o náklady. Jsou v podobném extrémním počasí vysoké. Navíc ani vyhřívání v těchto teplotách nezaručí komfort hrací plochy," poukazuje Milan Ptáček, šéf správy sportovišť Hradce Králové. "Za uplynulý týden tráva komplet promrzla a dnes by po ní hráči běhali jako po betonu. Holomrazy jsou pro trávu nejhorší. Trávník je suchý, zmrzlý, na první pohled spálený," dodává pro klubový web.

Delegáti provedli měření a na základě jejich doporučení se nakonec kluby na zasedání Ligové fotbalové asociace domluvily na plošném odložení kola.

Jedinou výjimkou je pražské derby Žižkova s Olympií, které v neděli od 10:15 vysílá ČT sport.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..