Rubriky:

Národní liga

Za Ostravu si zahrál i v Turecku, na jaře ale Pokorný pomáhá Ústí

8. března 2018 16:33 - Ústí nad Labem

Ještě na přelomu ledna a února si na soustředění v tureckém Beleku zahrál fotbalový stoper Jakub Pokorný za Baník Ostrava proti ruské Jaroslavli a bulharskému Plovdivu. A chystal se na jarní část první ligy, v níž na podzim za ostravský celek absolvoval třináct ze šestnácti ligových duelů, další přidal v MOL Cupu. Jenže místo nejvyšší soutěže na něj čekají starty za FK Ústí nad Labem ve druhé lize. „Chci pomoci klubu v boji o záchranu,“ říká nová posila severočeského celku pro Sport.cz.

 

fkusti.cz

Do Ústí jste přišel koncem února poté, když jste se nevešel na užší soupisku Baníku Ostrava. Co bylo důvodem?

Baník získal stopera Václava Procházku z Turecka. A Ostravští staví na zkušenostech, jaké zatím nemám. Je tam nově i další stoper Psyché. Konkurence v obraně se notně zvýšila, což je zdravé pro kvalitu. Věřím, že Baník první ligu zachrání.

S jakou vlastní bilancí jste Baník opouštěl?

Při postupové sezóně do první ligy jsem nastřádal devatenáct druholigových zápasů, na podzim jsem už v první lize stihl skoro všechny. A byl jsem v Baníku prakticky až do konce zimního přípravného období.

Největší zážitky v ostravském dresu?

Souboje s pražskou Slavií, ale i předtím ještě ve druhé lize doma s Opavou. Hlavně kvůli vynikající divácké kulise, hráli jsme před třinácti tisíci fanoušků.

Jací jsou prvoligoví útočníci?

Nepříjemní. Po silové stránce je výborný Jan Holenda z pražské Dukly, taky Tomáš Zajíc ze Slovácka.

Jak se stavíte k faktu, že v Ústí nad Labem nejsou při vší úctě k druholigovým klubům špičkové fotbalové podmínky?

Myslím, že je tady ale dobré zabezpečení. Na skromnější prostředí jsem zvyklý ze Znojma, odkud jsem šel do Ostravy. I v Ústí jsou jako ve Znojmě takové rodinné fotbalové poměry.

Patříte do širšího kádru reprezentační jedenadvacítky. Jak vidíte svou pozici?

Je lepší být na očích v první lize, ale pro mě je důležité, abych pravidelně hrál i druhou ligu. A v Ústí k tomu budu mít snad dostatek příležitostí.

Už jste se v Ústí etabloval i po fotbalové stránce?

Stihl jsem závěr přípravy mužstva a ve stoperské dvojici jsem nastupoval s Jirkou Pimparou, který má prvoligové zkušenosti ze Slovanu Liberec. Ale celá jedenáctka je kompaktní, v kádru má Ústí devatenáct hráčů. Největší osobností je brankář Petr Vašek, se kterým jsem byl ještě na podzim v Baníku Ostrava. Při postupu Baníku do první ligy uhájil v minulé sezóně osmnáctkrát čisté konto. To není náhoda, je to nejzkušenější gólman ve druhé lize.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..