Vítkovice - Vlašim 4:0Vítkovice deklasovaly Vlašim a jsou bod od nesestupových pozic

Ostrava

Fotbalisté Vítkovic v dohrávce 22. kola druhé ligy doma deklasovali Vlašim 4:0 a oživili šance na záchranu. Předposlední celek tabulky ztrácí bod na první nesestupovou pozici, kterou drží čtrnáctý Frýdek-Místek. Do konce sezóny zbývá oběma klubům pět utkání.

Ilustrační foto

Vítkovičtí byli od začátku aktivnější. Po půlhodině hry je poslal do vedení hlavou Twardzik a bývalý záložník Celticu Glasgow v 68. minutě přidal druhou branku. Za tři minuty zvýšil po dalším brejku domácích hráčů Motyčka a krátce před koncem uzavřel skóre Pašek dorážkou Mrázkovy střely.

Ostravský tým doma ve FNL vyhrál potřetí za sebou bez inkasované branky, devátá Vlašim protáhla venkovní sérii bez vítězství na čtyři kola.

22. kolo druhé fotbalové ligy
MFK Vítkovice - Sellier & Bellot Vlašim 4:0 (1:0)
Branky: 30. a 68. Twardzik, 71. Motyčka, 86. Pašek. Rozhodčí: Marek - Kubec, Poživil. ŽK: Twardzik, Cverna, Okleštěk - Vodháněl, Tusjak, Frýdek. Diváci: 623.
Vítkovice: Květon - Cverna, Tkáč (59. Malík), Dramé, Hýbl - Pašek, Motyčka, Okleštěk (84. Ožvolda), Twardzik - Mišinský (36. J. Kučera) - Mrázek. Trenér: Grmela.
Vlašim: Řehák - Mareček, Štochl, Březina, Tusjak - Janda, Vodháněl (46. A. Kučera), Kadlec, Frýdek (62. Dao) - Badocha (84. Skopec), Hadaščok. Trenér: Havlíček.