Rubriky:

Národní liga

Říkali nám, že spadneme. Ale tomu, co byl původně sen, jsme začali věřit, jásá příbramský Skácel

16. května 2018 21:36 - Opava

Souboj po 28. kole druhé ligy už jistých postupujících týmů do nejvyšší soutěže viděl zaplněný stadión v Opavě. Slezané si návrat do HET ligy vybojovali o víkendu, Příbram k témuž potřebovala uhrát bod a ten po remíze 1:1 získala. Radovat se mohl i zkušený Rudolf Skácel,

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Jste v první lize. Ulevilo se vám?

Mise je splněna. Hráli jsme s Opavou nejhezčí fotbal a oba zaslouženě postupujeme. Klukům v kabině gratuluji, oni možná ani nevědí, co tenhle velký skok v jejich kariéře vlastně znamená. Hodně dozadu jsem říkal, že by bylo krásné hrát v Opavě o první místo a mít v kapse postup. Tehdy se mi všichni smáli a my jsme to vlastně dokázali. Dneska jsme si uhráli postup a je to krásné.

Potřebovali jste k jistotě bod a máte ho. Byl to cíl, s nímž jste do Opavy jeli?

Kdepak. Chtěli jsme tři, jeli jsme do Opavy vyhrát, protože pořád chceme skončit před ní a ligu vyhrát. Vydřeli jsme bod, který nám zaručil postup, ale opravdu jsme tu jeli pro tři. Jít do první ligy z jako vítěz je prestižnější, proto chceme druhou nejvyšší soutěž vyhrát.

Zatímco Opava byla nahoře od začátku soutěže, vy jste to měli trošku složitější a drápali jste se nahoru. Bylo to těžké?

Jednoduché to nebylo. Přišel nový trenér Csaplár, který postavil úplně nový tým a to, co chce na hrát, se chviličku formovalo. Začátek nám moc nevyšel, po třetím kole jsme měli jeden bod a říkali nám, že spadneme. Moc lidí tomu našemu ofenzivnímu fotbalu s napadáním moc nevěřilo. Ve druhé lize to hraje maximálně Opava, jinak si myslím, že nikdo takhle hezký fotbal nehraje. Když jsme uprostřed podzimu porazili Budějovice a Hradec i Opavu, tak všichni koukali, že hrajeme dobrý fotbal. Tomu, co byl původně spíše sen, jsme začali věřit. Zvládli jsme začátek jara, a i když ten závěr byl takový kostrbatý, dopadlo to dobře.

Bude mít tenhle tým na první ligu?

To se musíte zeptat trenéra. Uvidíme. Je to hodně předčasné, navíc já u toho asi ani nebudu. Jsem rád, že jsme postoupili, víc se o tom nemá cenu bavit. Uvidíme, co bude dál. Důležité pro nás bylo, že jsme to zvládli.

Jak pravděpodobné je, že u toho budete?

Já bych se toho určitě nebál, ale mám už trošku jiné priority. Chci dohrát ty dvě kola a pomoct týmu k tomu soutěž vyhrát a pak uvidíme, co bude dál.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..