Rubriky:

Německo

Mátově zelená fanouškům slavného Bayernu nevoní, modré trenýrky rovněž

30. října 2018 16:18 - Mnichov/Praha
(Aktualizováno: 30. října 2018 17:38)

Vítězství? Ta jsou pro fotbalisty Bayernu v německé nejvyšší soutěži něco jako povinnost. A může se stát, že fanoušci budou i po tříbodovém zisku zuřit. Naposledy jim byla trnem v oku na hřišti Mohuče třeba barva dresů, v nichž bavorský velkoklub k duelu nastoupil. Mátově zelený dres fandům prostě nevoněl a během utkání proti barevné kombinaci protestovali.

 

Ralph Orlowski, Reuters

Bayern hraje tradičně v červených dresech, to je barva, kterou klub léta vyznává. I proto během bundesligového mače fandové vytáhli obrovský bíločervený dres Bayernu. Na hrudi mělo choreo nápis velkými červenými písmeny „Paragraf 1: Klubové barvy jsou nedotknutelné." Fandové si tak vypůjčili slogan z německé ústavy, kde se v dané části píše o tom, že „Lidská důstojnost je nedotknutelná."

Příznivci dali jasně najevo, že by byli rádi, kdyby se Bayern vrátil ke klasice. U domácí sady pro změnu příznivcům vadí modré trenýrky. Tahle barva je pro změnu léta spojena s městským rivalem – týmem Mnichov 1860.

„Fanoušci mají právo, aby vyjádřili svůj názor i formou protestu. Já si myslím, že všechny barvy jsou krásné," poznamenal trenér bavorského giganta Niko Kovač. „Mně osobně to nevadí. A jak se ukázalo, i v těchto dresech můžeme a umíme vyhrávat zápasy."

rjm, Sport.cz

Vadí vám, když sportovní kluby experimentují s barevnými kombinacemi svých dresů?


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..