Mönchengladbach - Stuttgart 3:0Mönchengladbach zůstává v německé lize doma stoprocentní

Berlín/Praha

Fotbalisté Mönchengladbachu vyhráli v německé lize i sedmé domácí utkání, když porazili Stuttgart 3:0, a v tabulce jsou druzí sedm bodů za Dortmundem.

Mönchegladbach zůstává jediným týmem v soutěži se stoprocentní bilancí na vlastním stadionu. V sedmi domácích utkáních nastřílel 21 branek a pouze třikrát inkasoval. V této statistice tak zůstávají dokonce před suverénním Dortmundem, který před vlastními diváky ztratil body jednou za remízu.

Fotbalisté Mohuče remizovali s předposledním Hannoverem 1:1. Vyrovnávací gól domácích dal v 89. minutě z penalty Brosinski. Favorizovaná Mohuč v zápase sice dominovala, její fotbalisté měli jasnou převahu v držení míče 70:30, ale jako první udeřili hosté. Ve 12. minutě se trefil zblízka Weydandt a dal třetí gól v devátém ligovém zápase v tomto ročníku.

O vyrovnání se postaral v závěru Brosinski ze sporné penalty. Hannover po předchozích dvou porážkách alespoň bodoval, na poslední Düsseldorf má náskok jednoho bodu.