Brémy vysoko prohrály ve Stuttgartu, Schalke vede o šest bodů

BERLÍN

Souboj třetího týmu německé fotbalové ligy s druhým měl nečekaně jednoznačný průběh, když Stuttgart přehrál Brémy a zvítězil 4:1. Werder tak prohrál podruhé za sebou a první Schalke se mu vzdálilo již na rozdíl šesti bodů.

DEFAULT TITLE

Brémy, které byly po podzimní části sezóny největším favoritem na titul, nezvládly první poločas, ve kterém inkasovaly hned třikrát. Již po třech minutách se prosadil Hilbert a následně zvýšil čerstvý německý reprezentant Gomez. Pak sice hostující Diego snížil, ale Langel vrátil domácím vedení o dvě branky, které těsně před koncem ještě pojistil Streller.

Do trháku se tak dostalo Schalke, které zlepšeným výkonem ve druhém poločase porazilo Herthu Berlín 2:0. O branky se postarali kanonýr Kuranyi a jeho kolega z útoku Lövenkrands, střelec dvou branek z minulého kola.

Dařilo se také Hamburku, který porazil Dortmund 3:0 a připsal si nejvyšší výhru v sezoně. Hamburk, za který odehrál celé utkání také český záložník David Jarolím, i přesto zůstává na posledním místě, když na týmy před sebou ztrácí dva body.

Fotbalisté Bayeru Leverkusen dokázali remizovat s Frankfurtem 2:2, přestože hráli od 28. minuty bez vyloučeného brankáře Butta. Remízu vystřelil až v nastaveném čase Kiessling. V tu dobu byl na hřišti také český útočník Michal Papadopulos, který hrál poslední tři minuty.

Německo - 21. kolo:
Hannover - Wolfsburg 2:2 (3. Klimowicz, 22. Balitsch - 25. Krzynowek, 62. Fahrenhorst), Hamburk - Dortmund 3:0 (11. Van der Vaart z pen., 39. Benjamin, 90. Mahdavíkíjá), Leverkusen - Frankfurt 2:2 (39. vlastní Jones, 90+1. Kiessling - 41. Kyrgiakos, 84. Meier), Mohuč - Chotěbuz 4:1 (22., 39. z pen. a 61. Zidan, 8. Andersen - 20. Radu), Mönchengladbach - Cáchy 0:0, Schalke - Hertha Berlín 2:0 (64. Kuranyi, 75. Lövenkrands), Stuttgart - Brémy 4:1 (3. Hilbert, 17. Gomez, 34. Langel, 86. Streller - 22. Diego).