Rubriky:

Německo

Galásek se stal hvězdou bundesligy, píše Die Welt

2. března 2007 08:57 - PRAHA

Tomáš Galásek pozvedl k výšinám Norimberk a stal se hvězdou bundesligy. Tak hodnotí českého fotbalistu německý deník Die Welt. Klub, který ještě loni bojoval o udržení v soutěži, nyní usiluje o evropské poháry. Pro trenéra Hanse Meyera je 34letý reprezentační záložník klíčovým stratégem.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

„Stojí u zrodu našich úspěchů, zkušeností a herní inteligencí převyšuje všechny o deset až patnáct procent,“ chválí Galáska kouč.
„Jeho jméno je neoddělitelně spjaté s úspěchy Norimberku,“ píše o českém hráči Die Welt a oceňuje, že po tréninku zůstává na trávníku déle než ostatní a přidává si.

Už předčil i své krajany Marka Nikla a Jana Poláka, kteří jsou v klubu déle. „Galásek je pro nás nesmírně důležitý, protože do naší hry vnesl pořádek a organizaci,“ přidává chválu slovenský kanonýr Norimberku Róbert Vittek.

„Nepřeceňujte moji roli,“ říká skromně Galásek, který přišel minulý rok v létě z Ajaxu. „Když budeme nadále tvrdě pracovat a úroveň naší hry půjde nahoru, máme šanci na úspěch, ale v hlavách musí zůstat skromnost,“ dodal k rostoucí euforii v Norimberku, jehož se stal miláčkem a přirozeným vůdcem.

kft, Právo

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..