Fotbalisté Schalke i Stuttgartu zvítězili v boji o bundesligový titul

Fotbalisté Schalke udělali v německé lize další krok k titulu, když v 29. kole zvítězili 3:0 na půdě sestupem ohrožené Mohuče. Již v desáté minutě se trefil kanonýr Kevin Kuranyi. Ještě do poločasu Schalke zvýšilo na 2:0 a definitivní tečku udělal v 71. minutě Lincoln, který po přihrávce Kuranyiho zvýšil na konečných 3:0. V dresu Mohuče odehrál první poločas český útočník Petr Ruman.

Fotbalisté Stuttgartu se radují z branky Roberta Hilberta do hannoverské sítě.

Fotbalisté Schalke mají minimálně do neděle v čele soutěže čtyřbodový náskok před druhým Stuttgartem, který v sobotu porazil 2:1 Hannover. V týmu hostí nastoupil český útočník Jiří Štajner až do druhého poločasu.

Zachraňující se Bielefeld podlehl doma 2:4 Frankfurtu. Arminii nepomohl ani gól Radima Kučery, který ve 28. minutě vyrovnal na 1:1. V základní sestavě domácích se představili také uzdravený Petr Gabriel a David Kobylík.

V zápase Bochum - Hertha Berlín se vyznamenal český gólman Jaroslav Drobný, který ve 34. minutě chytil Panteličovi penaltu. Bochum ale nakonec stejně podlehla 1:3.

Za Norimberk nastoupili od začátku již tradičně čeští reprezentanti Tomáš Galásek a Jan Polák, jejich tým porazil Cáchy těsně 1:0 a dál bojuje o postup do evropských pohárů.

Německo - 29. kolo:
Mohuč - Schalke 0:3 (10. Kuranyi, 34. Asamoah, 71. Lincoln), Bochum - Hertha Berlín 1:3 (1. Gekas - 58. Gimenez, 66. Gilberto, 90. Ede), Norimberk - Cáchy 1:0 (12. Pagenburg), Bielefeld - Frankfurt 2:4 (28. Kučera, 81. Eigler - 47. z pen. a 10. Amanatidis, 33. Vasoski, 90.+2 Heller), Chotěbuz - Wolfsburg 3:2 (20. Radu, 56. Munteanu, 57. Kioyo - 66. Boakye, 90. Makiadi), Stuttgart - Hannover 2:1 (2. Hilbert, 76. vlastní Žuraw - 61. Cherundolo).