Galáskův gól pomohl Norimberku do finále Německého poháru

NORIMBERK

Fotbalisté Norimberka v úterním semifinále Německého poháru porazili 4:0 Eintracht Frankfurt a v květnu si zahrají finále. Pomohl jim k tomu i český reprezentační záložník Tomáš Galásek, který v 54. minutě z přímého kopu zvýšil na tříbrankový rozdíl. Před ním se v prvním poločase trefili Engelhardt a Sajenko, v 89. minutě pak ještě skóroval Pagenburg.

Norimberk postoupil do finále domácího poháru po pětadvaceti letech. V Berlíně se 26. května utká s vítězem středečního duelu mezi Wolfsburgem a Stuttgartem.

Vyprodané ochozy pro 47 000 fanoušků mohl vedle postupu potěšit také návrat slovenského útočníka Marka Mintála. Ten zasáhl do posledních minut zápasu, kdy se na trávníku objevil po pětiměsíční pauze zaviněné zlomeninou kosti v levém nártu. V této sezoně přitom Mitál kvůli opakovaným zdravotním problémům odehrál jen tři utkání.