Rubriky:

Německo

Klinsmann se upsal na dva roky placenému televiznímu kanálu

26. dubna 2007 16:06 - BERLÍN

Necelý rok poté, co skončil na lavičce německého národního týmu, se Jürgen Klinsmann vrací k fotbalu. Ne však jako trenér Chelsea, o čemž se v minulých týdnech spekulovalo, ale coby expert německého placeného televizního kanálu Arena.

 

REUTERS

Kouč a bývalý skvělý útočník bude mít svou vlastní show a bude se podílet na reklamních kampaních a PR akcích. Věnovat by se měl především bundeslize, ale i ostatním evropským soutěžím. Arena má práva na nejvyšší německou soutěž a zatím si ji zaplatilo zhruba milion lidí.

"Nepovažuju se za typického televizního experta. Jsem prostě normální pozorovatel, kterého fotbal baví stejně jako jakéhokoli jiného fanouška," uvedl v tiskovém prohlášení Klinsmann, jenž podle deníku Bild dostal za podpis dvouleté smlouvy "několik miliónů eur".

Dvaačtyřicetiletý mistr světa z roku 1990 dovedl loni na domácím mistrovství světa Německo k bronzovým medailím a poté se rozhodl s trénováním po dvou letech skončit. K návratu ho nezlákala nabídka reprezentace USA, kde s rodinou žije, a poté ani Chelsea. Do Spojených států prý za ním minulý týden vyrazila klubová delegace včetně ředitele Eugena Tenenbauma, nástupcem Josého Mourinha se však slavný Němec už nestane.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..