Schalke ztratilo v souboji o titul body v Bochumi

Fotbalisté Schalke v pátek v boji o mistrovský titul zaváhali a mohou v neděli přijít o vedení v tabulce. Lídři z Gelsenkirchenu prohráli v 31. kole německé ligy 1:2 v derby na hřišti Bochumi, a pokud o víkendu druhé Brémy porazí Bielefeld, vystřídají Schalke v čele.

Favorité se v pátek přitom dostali do vedení jako první, když v 8. minutě překonal českého gólmana Jaroslava Drobného postrach české reprezentace Kevin Kuranyi. Další pokusy hostů už však Drobný za svá záda nepropustil a byl agenturou SID vyhlášen jedním ze dvou nejlepších hráčů svého mužstva.

Bochumi se navíc ještě do přestávky podařil ve vyhecovaném duelu dokonalý obrat, o který se zasloužili Bosňan Misimovič s Řekem Gekasem. Drobného pak po přestávce zachránila před další Kuranyiho trefou tyč a VfL získal cenné body v boji o udržení.