Rubriky:

Německo

Živě

Německý fotbalový svaz začal vyšetřovat obvinění z dopingu

18. června 2007 17:21 - FRANKFURT NAD MOHANEM

Vedení Německého fotbalového svazu chce vyšetřit obvinění, že bundesliga byla v 70. a 80. letech minulého století prolezlá dopingem. Rozhodla se tak poté, co s nařčením minulý týden přišel někdejší trenér Schalke Peter Neururer a další bývalí funkcionáři či hráči.

Neururer prohlásil, že minimálně polovina tehdejších fotbalistů užívala zakázané látky jako efedrin. V pondělí dokonce předal svazu písemnou zprávu.

"Doping byl tehdy u hráčů běžná věc. Věděl jsem o tom," přidal se Peter Harms, který působil jako lékař Eintrachtu Frankfurt, když v roce 1967 vyhrál německou ligu.

S další informací přišel fotbalový magazín Kicker, který napsal, že v anketě bundesligových hráčů z roku 1987 se k dopingu přiznalo 31 z 216 dotázaných.

Navzdory obviněním bylo podle informací fotbalového svazu ve zmiňovaných letech jen minimum pozitivních nálezů. Od roku 1995, kdy musí na dopingovou zkoušku po utkání dva hráči z každého týmu, bylo přistiženo 15 hráčů.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..