Rubriky:

Německo

Gólman Laštůvka bude zřejmě hostovat v Bochumi

22. června 2007 21:24 - BOCHUM

Český fotbalový brankář Jan Laštůvka bude v příští sezóně zřejmě chytat za bundesligovou Bochum. Čtyřiadvacetiletý gólman, který stále patří Šachtaru Doněck, by mohl být do německého klubu zapůjčen na hostování poté, se vrátil z působení v londýnském Fulhamu. ČTK to řekl Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.

 

www.banicek.cz

Podle Zíky bude dohoda definitivně uzavřena až počátkem příštího týdne. "Zatím nelze označit hostování za uzavřené, ale je na velmi dobré cestě. K uzavření smlouvy by mělo dojít přímo v Německu," řekl manažer, podle kterého půjde nejspíš o roční hostování.

V Šachtaru doplatil karvinský odchovanec na přetlak mezi cizinci, podle nařízení ukrajinského svazu totiž za každý tým musí hrát minimálně čtyři Ukrajinci a jedno z povinných míst Doněck hodlá znovu zaplnit brankářem. "Hlavně potřebuju chytat, poslední sezóna nebyla zrovna moc dobrá. Moc důležité pro mě bylo to, že Bochum o mě měla opravdu velký zájem. Pro gólmana je důležité cítit důvěru," řekl ČTK Laštůvka.

Kuriózní je, že stejně jako ve Fulhamu střídá v novém působišti krajana Jaroslava Drobného. Ten vloni na podzim kvůli Laštůvkovi musel hledat jiné angažmá, teď po vydařeném jarním působení v Bochumi přešel ke konkurenci do Herthy Berlín. Bochum si místo něj vyhlédla právě bývalého ostravského brankáře.

"Ještě jsem z klubu s nikým nemluvil. V neděli musím na Ukrajinu vyřídit nějaké formality a další týden bych se měl hlásit v Německu," uvedl Laštůvka, o kterého se nedávno zajímal i nováček Premier League z Birminghamu.

Bochum skončila v uplynulé sezóně německé ligy osmá, v příštím ročníku klub ze svých ambicí nehodlá slevit. Laštůvka nebude v kabině z Čechů sám, v kádru jsou i záložník Filip Trojan a obránce Pavel Drsek.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..