Mönchengladbach - Augsburg 5:1Mizerná čtvrthodina českého gólmana. Koubek schytal s Augsburgem debakl

Fotbalisté Mönchengladbachu porazili v 7. kole německé ligy doma 5:1 Augsburg a dostali se do čela tabulky. Český brankář Tomáš Koubek inkasoval třikrát už v úvodní čtvrthodině. Celé utkání v dresu poraženého týmu odehrál i záložník Jan Morávek.

Tomáš Koubek nebude na duel sedmého kola s Mönchengladbachem rád vzpomínat

Koubka překonal už ve druhé minutě zblízka Zakaria. V osmé a 13. minutě přidal další dvě branky střelami na bližší tyč Patrick Herrmann. Borussia dala takhle rychle tři góly v bundesligovém zápase naposledy v roce 1981 v utkání s Uerdingenem.

Krátce před pauzou Koubek chyboval v rozehrávce, promáchl míč a nejlepší střelec Mönchengladbachu Alassane Pléa zvýšil na rozdíl čtyř branek.

Po pauze oba celky vstřelily po jednom gólu. Mönchengladbach se dostal do čela ligové tabulky po více než osmi letech.

Gólman Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie nastoupili za Brémy při remíze 2:2 ve Frankfurtu. Český reprezentační brankář nastoupil k 75. ligovému utkání v řadě, což je momentálně nejdelší série v celé bundeslize.

Werder šel do vedení v 27. minutě po dorážce Davyho Klaassena, domácí ale po přestávce vyrovnali. V 55. minutě po rohovém kopu se dostal k odraženému míči Sebastian Rode a krásnou ranou z dálky nedal Pavlenkovi šanci. V 88. minutě otočil utkání z dorážky André Silva, o tři minuty později ale znovu srovnal z penalty Milot Rashica.

Wolfsburg doma zdolal gólem Wouta Weghorsta 1:0 nováčka soutěže Union Berlín. "Vlci" se tak dostali na druhé místo před Bayern Mnichov, který v sobotu překvapivě podlehl na svém stadionu Hoffenheimu.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:
Mönchengladbach - Augsburg 5:1 (8. a 13. Herrmann, 2. Zakaria, 39. Pléa, 83. Embolo - 80. Niederlechner)
Wolfsburg - Union Berlín 1:0 (69. Weghorst)
Eintracht Frankfurt - Brémy 2:2 (55. Rode, 88. Silva - 27. Klaassen, 90.+1 Rashica z pen.).