Rubriky:

Německo

US Open

Živě

Štajner chce pryč z Hannoveru, ale nemůže

2. července 2007 11:30 - BERLÍN

Fotbalista Jiří Štajner chce opustit bundesligový Hannover 96 a požádal klub o umožnění přestupu, píše pondělní německý list Hannoversche Allgemeine. Trenér Dieter Hecking a sportovní ředitel klubu Christian Hochstätter to však podle listu prakticky znemožnili, neboť žádají odstupné jeden milión eur (28 miliónů korun).

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Deník uvádí, že jedenatřicetiletý Štajner měl nabídku od jiného bundesligového klubu ze středu tabulky. Hannover obsadil v minulé sezóně 11. příčku.

Štajner v minulé sezóně nenavázal na formu, kterou měl před loňským světovým šampionátem v Německu, připomíná list. Za Hannover sice nastoupil ve všech 34 ligových zápasech, ale v jarních odvetách už nepatřil do základní sestavy a na hřiště vybíhal obvykle jako náhradník.

"Jsem typ, který musí cítit důvěru," řekl fotbalista německému listu. Jeho místo na lavičce se však prý rovná vyslovení nedůvěry. "Vím, že moje jarní výkony zklamaly. Byl jsem ochoten odejít, ale jsem zklamán, že mě klub nenechá," prohlásil. "Kdyby mi bylo pětadvacet, mohl bych v klidu čekat. Chci ale hrát. V týmu, který mě potřebuje," dodal Štajner.

Smlouvu má český hráč v Hannoveru ještě na rok. Požadavkem na tržně těžko odůvodnitelnou sumu ale klub přestup záměrně brzdí, uvádí deník.

Peníze jsou také překážkou Šimákova odchodu do St. Pauli

Výše odstupného je podle německého tisku zřejmě hlavní překážkou i v případě přestupu sparťanského fotbalisty Jana Šimáka do hamburského klubu St. Pauli. První kolo jednání se Spartou minulý týden ztroskotalo a Šimákův odchod k nováčkovi druhé ligy zatím není v dohledu, napsal v pondělí deník Hamburger Abendblatt.

"Bylo to velmi dobré jednání, ale dohoda zatím nesedí," řekl listu trenér a sportovní šéf Holger Stanislawski. Sparta prý žádala odstupné 450 000 eur (12,6 miliónu korun), deník Die Welt uvedl sumu 200 000 eur.

Jednání budou podle Hamburger Abendblatt pokračovat tento týden. "Jan by chtěl, my bychom chtěli, ale nyní je to vše otázkou peněz," dodal Stanislawski.

Die Welt soudí, že Hamburk zvažuje Šimákův přestup nejen z hlediska finančního rizika, ale také kvůli hráčovým někdejším eskapádám se životosprávou a nedisciplinovaností. Útočný záložník by sice byl pro hamburský tým obohacením, avšak Šimák kdysi v Německu negativně zaplňoval titulky novin.

"Snažím se k hráčům vždy přistupovat nepředpojatě. Sportovně by pro nás Jan byl výhrou," tvrdí přesto ve Weltu kapitán týmu Fabio Morena.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Německo

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..