Wolfsburg byl blízko výhry nad Schalke, nakonec remizoval

MNICHOV

Blízko překvapivé výhře nad vicemistrem Schalke 04 byli dnes v německé lize fotbalisté Wolfsburgu, kteří ještě čtyři minuty před koncem vedli 1:0 po brance Krzynówka z přímého kopu. Pak však vyrovnal střídající útočník Altintop, k němuž se na hranici pokutového území odrazil míč a následné střela prošla klubkem hráčů.

Schalke tak využilo přesilové hry po vyloučení domácího Josuého z 51. minuty.

Druhého vítězství v druhém utkání v bundeslize se tak nedočkal český obránce Wolfsburgu Jan Šimůnek, který do Německa zamířil z pražské Sparty.

Několika obranými zákroky dlouho držel nulu v kolonce obdržených branek, když se předvedl především v 67. minutě, kdy na poslední chvíli zablokoval gólovou střelu Rakitiče.

Německo - 3. kolo:
Frankfurt - Rostock 1:0 (3. Meier), Wolfsburg - Schalke 1:1 (36. Krzynówek - 86. Altintop).