Bayern po kiksu Blažka porazil Norimberk

BERLÍN/PRAHA

Fotbalisté Bayernu Mnichov nadále dominují německé bundeslize. Bavorský tým v neděli porazil Norimberk 3:0, čemuž napomohl český brankář Jaromír Blažek. Ten neudržel dalekonosnou střelu Altintop a Luca Toni poslal Bayern do vedení. To Bayern ještě do přestávky zvýšil díky trefě Zé Roberta, italský střelec Toni uzavřel v závěru na 3:0. Frankfurt porazil Leverkusen 2:1.

Bayern je po letních nákupech ve skvělé formě a v bundeslize nemá zatím konkurenci. Po devíti kolech má na čele tabulky už pětibodový náskok a dominantní skóre 25:3. V základní sestavě Norimberku nastoupil i Tomáš Galásek.

Frankfurt po výhře přeskočil Leverkusen na sedmém místě tabulky. Domácí poslal do vedení v 55. minutě hlavou Kyrgiakos, po vyrovnání a vlastním gólu Rosse řecký fotbalista rozhodl o výhře Eintrachtu. Po hodině hry nastoupil i hostující Michal Papadopulos.

Německo - 9. kolo
Bayern Mnichov - Norimberk 3:0 (32. a 81. Toni, 40. Zé Roberto), Frankfurt - Leverkusen 2:1 (55. a 79. Kyrgiakos, 72. Ross vlastní)