Rubriky:

Německo

Bundesliga zvažuje, zda by se mohla obejít bez zimní přestávky

22. října 2007 15:11 - BERLÍN

Fotbalová Bundesliga by se mohla již za pár let hrát bez zimní přestávky. Německé kluby se začínají vážně zaobírat myšlenkou, že v době globálního oteplování a vyhřívaných trávníků není nutné se připravovat o atraktivní a velmi výnosné zápasy během vánočních prázdnin. Informovala o tom německá rozhlasová stanice Deutsche Welle, podle níž má nápad řadu příznivců i odpůrců.

"Několik podmínek se změnilo," prohlásil mluvčí soutěže Tom Bender a připustil, že se o změnách v termínovém kalendáři uvažuje. Letos si Bundesliga 17. prosince vezme šestitýdenní volno, které se v budoucnosti může zkrátit. "Zimní přestávka není žádná posvátná kráva," odpověděl na průzkum agentury DPA lakonicky Erwin Staudt, prezident mistrovského Stuttgartu.

V anglické Premier League se klubové pokladny právě vánočními zápasy velmi dobře naplňují, neboť stadióny bývají plné a sledovanost v televizi vzroste na několikanásobek obvyklých hodnot. Mezi 26. prosincem a 1. lednem se proto odehrají hned tři ligová kola.

Odpůrci zohledňují odpočinek hráčů

Ve středomořských státech, v Itálii a ve Španělsku, se soutěž v zimě zastaví jen na krátkou chvíli. Globální oteplování pozvolna přináší podobné klima i do Německa, byť se počasí stává zároveň trochu nevyzpytatelným. Krom úbytku sněhu a mrazivých dnů ale hraje pro zimní ligové zápasy i technický pokrok. Všechny profesionální kluby v Německu mají vyhřívaná hřiště a stadióny nabízejí divákům stále větší komfort. Všichni oslovení v průzkumu se shodli, že jen kvůli počasí již není zimní pauza zapotřebí.

Zastánci zimní přestávky mají ale jiný argument - odpočinek hráčů. Většina německých prvoligových klubů dává přes Vánoce hráčům krátké volno a po Novém roce odjíždí na herní soustředění do Středomoří. "V ostatních zemích Německo naopak chválí a říkají, že zimní pauza je moudrá, protože si hráči mohou aspoň na chvíli odpočinout," nechal se slyšet trenér Rudi Völler. To ale zastánci zimních zápasů odmítají, podle Staudta to musejí hráči v německých klubech zvládnout, když anglické týmy zvládají to samé, navíc v ještě nahuštěnějším programu. Letos i za rok se ale hráči ještě mohou těšit na klidné Vánoce, pokud by Bundesliga k nějakým změnám sáhla, stane se tak až v roce 2009.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..