Bayern - Lipsko 0:0Schick přišel na závěrečnou dvacetiminutovku, šlágr gól nepřinesl

Fotbalisté Bayernu Mnichov ve šlágru 21. kola německé ligy doma remizovali 0:0 s Lipskem a zůstali na prvním místě tabulky o bod před svým soupeřem. Za hosty odehrál závěrečnou dvacetiminutovku český reprezentační útočník Patrik Schick.

Thomas Müller z Bayernu (dole) a lipský Marcel Halstenberg.

Bayern v úvodním poločase dominoval, ale kanonýr Robert Lewandowski ve slibných šancích neuspěl. Po změně stran hostující Marcel Sabitzer a Timo Werner v dobrých pozicích stříleli vedle. Lipsko, které nevyhrálo ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě, v 80. minutě podržel brankář Péter Gulácsi a konečky prstů vytáhl ránu Leona Goretzky.

Bavorský obhájce titulu v bundeslize zaváhal po sérii šesti výher. Střelecky naprázdno Mnichované vyšli poprvé od 11. května, kdy uhráli bezbrankovou remízu právě v Lipsku.

Fotbalisté Bayernu se výhry nedočkali.

Druhý nedělní zápas německé ligy mezi Mönchengladbachem a Kolínem nad Rýnem byl odložen z bezpečnostních důvodů kvůli silné bouři, která se přesouvá nad Evropou.