Galásek zařídil gólem výhru Norimberku

BERLÍN/PRAHA

Gól Tomáše Galáska pomohl fotbalistům Norimberku porazit v nedělním utkání 14. kola bundesligy Dortmund 2:0, čisté konto vychytal Jaromír Blažek. Stejným skóre skončilo i severoněmecké derby Hamburk - Rostock, domácí HSV ztrácí na třetím místě tabulky jediný bod na vedoucí Bayern Mnichov.

Český reprezentant otevřel skóre zápasu už v 10. minutě. Střelu Klugeho zblokoval obránce Dortmundu Dedé přímo k nohám Galáska a ten z pětadvaceti metrů zavěsil. Pojistku přidal v poslední minutě zápasu Charisteas, v té době už hráli hosté o desíti bez vyloučeného Brzensky.

Ve druhém nedělním utkání porazil Hamburk 2:0 Rostock, 74 minut odehrál v dresu vítězů David Jarolím. Domácí poslal do vedení Rafael van der Vaart v 19. minutě, po hodině hry upravil na konečných 2:0 Olič. Hamburk na třetím místě ztrácí jediný bod na vedoucí Bayern Mnichov.

Německo - 14. kolo:
Norimberk - Dortmund 2:0 (10. Galásek, 90. Charisteas), Hamburk - Rostock 2:0 (19. van der Vaart, 61. Olič).