Duel českých brankářů vyhrál v bundeslize Blažek

BERLÍN

Nedělní souboj českých brankářů v německé fotbalové lize vyhrál Jaromír Blažek z Norimberku. Jeho tým, v jehož sestavě odehrál celé utkání i záložník Tomáš Galásek, dal dnes Jaroslavu Drobnému z Herty Berlín dva góly, zatímco Blažek inkasoval jen jednou.

Norimberk za teprve druhou výhrou v posledních šesti zápasech vykročil už v 5. minutě po trefě Řeka Angelose Charistease. Na rozdíl dvou branek zvýšil šest minut před přestávkou bosenský záložník Zvjezdan Misimovič. Hosté snížili v 65. minutě, kdy Blažka překonal Švýcar Fabian Lustenberger a vstřelil svůj první gól v německé lize.

Ve druhém dnešním utkání si Leverkusen připsal pátou výhru za sebou. Před vlastními fanoušky porazil Hansu Rostock 3:0.

Německo - 16. kolo
Leverkusen - Rostock 3:0 (4. Rolfes, 55. Freier z pen., 72. Gekas), Norimberk - Hertha Berlín 2:1 (5. Charisteas, 39. Misimovič - 65. Lustenberger).