Štajner se dvakrát trefil v generálce na bundesligu

HOFFENHEIM

Dvěma góly do sítě ambiciózního druholigového Hoffenheimu se blýskl český fotbalový reprezentant Jiří Štajner. Jedenatřicetiletý hráč Hannoveru přitom přišel na hřiště až v průběhu utkání, avšak i omezený čas mu stačil na vstřelení jediných dvou branek svého týmu. Hannover v poslední generálce před začátkem jarní části bundesligy vyhrál 2:0.

Jiří Štajner

Druholigový nováček se chtěl na prvoligový celek vytáhnout a odehrál s ním před 1200 diváků zcela vyrovnanou partii. Štajner do ní naskočil až o poločase místo záložníka Rosenthala. V 72. minutě se nejlépe orientoval ve skrumáží před brankou a hlavičkou ze tří metrů poslal svůj tým do vedení.

Druhou branku přidal Štajner za dalších sedm minut a opět zblízka po standardní situaci. Na zadní tyči si počíhal na tečovaný centr z pravé strany a bez přípravy jej poslal do sítě.