Laštůvka dostal v Brémách jediný gól, Bochum nečekaně vyhrála

BERLÍN

Český brankář Jan Laštůvka se výrazně zasloužil o překvapivé vítězství fotbalistů Bochumi na hřišti druhého týmu německé ligy Brém 2:1. Bývalý ostravský gólman pochytal řadu šancí Werderu, který měl v nedělním utkání jednoznačně navrch. Po prohře ztrácejí Brémy na vedoucí Bayern Mnichov tři body.

Z převahy vytěžil Werder jediný gól, jímž Jensen v závěru prvního poločasu otevřel skóre. Hostům po přestávce pomohlo i Naldovo vyloučení v 70. minutě za faul na Slováka Šestáka, vítězný gól dal šest minut před koncem Yahia. Poté se na chvíli dostal do hry i obránce Pavel Drsek, jenž si tak mohl vychutnat cennou výhru přímo na trávníku.

Mistrovský Stuttgart podlehl na hřišti Schalke jednoznačně 1:4 a je až devátý. Sedmým a osmým gólem v sezóně přispěl k výhře kanonýr Kuranyi.

Bundesliga - 18. kolo:
Brémy - Bochum 1:2 (44. Jensen - 67. Auer, 84. Yahia), Schalke - Stuttgart 4:1 (32. a 52. Kuranyi, 76. Westermann, 90.+1 Zé Roberto - 61. da Silva).