Laštůvka pomohl Bochumi k výhře nad Hannoverem

Fotbalisté Bochumi s českým brankářem Janem Laštůvkou v základní sestavě porazili v páteční předehrávce 21. kola německé bundesligy Hannover 2:1. V 72. minutě se v dresu poraženého týmu objevil také Jiří Štajner, prohru svého týmu se mu ale odvrátit nepodařilo.

Skóre se poprvé změnilo ve 30. minutě. Slovenský fotbalista Stanislav Šesták šel sám na brankáře Enkeho, gólman jeho pokus o obstřel vystihl, míč si ale srazil do vlastní sítě dobíhající Steven Cherundolo.

Druhá branka padla na začátku druhého dějství, do něhož vstoupili hostující fotbalisté drtivým tlakem. Ten zúročili už ve 47. minutě, když si na centr naběhl Mike Hanke a hlavičkou vyrovnal. Laštůvka ještě stačil zasáhnout, balón se ale odrazil pouze do tyče a zapadl za jeho záda.

Rozhodnutí přišlo o pět minut později. První útočnou akci domácího celku ve druhém poločase využil Benjamin Auer a zařídil tak pro Bochum vítězství 2:1.