Šimák pomohl Jeně v rozstřelu vyřadil Stuttgart z poháru

Fotbalista Jan Šimák si zahraje s druholigovou Jenou semifinále Německého poháru. Jeho tým, který bojuje ve druhé bundeslize o záchranu, dnes ve čtvrtfinále pohárové soutěže vyřadil úřadujícího německého mistra 5:4 na penalty. V rozstřelu uspěl i Šimák, kterého by právě Stuttgart v létě rád získal do svého kádru.

Jan Šimák

V normální hrací době skončil zápas 1:1 a v poslední minutě prodloužení odvrátil porážku Jeny svým gólem Müller. V rozstřelu pak selhal jediný z deseti exekutorů Antonio da Silva. Jena v poháru vyřadila už třetí bundesligový klub, v předchozích kolech na ni nestačil obhájce trofeje Norimberk a Arminia Bielefeld.

Čtvrtfinále Německého poháru:
Dortmund - Hoffenheim (II. liga) 3:1 (20. Federico, 23. Tinga, 54. Petrič - 38. Copado z pen.), Stuttgart - Jena (II.) 2:2, 4:5 na penalty (81. a 94. Gomez - 32. Werner, 120. Müller).