Rubriky:

Německo

Gólman chytil pět penalt a outsidera ze čtvrté ligy poslal do semifinále poháru

4. března 2020 16:17 - Völklingen/Praha

Saarbrücken ze čtvrté ligy oslavuje svého hrdinu. Husarský kousek se povedl fotbalovému brankáři Danielu Batzovi ve čtvrtfinále Německého poháru proti bundesligovému Düsseldorfu. Devětadvacetiletý gólman chytil v normální hrací době pokutový kop a utkání díky skóre 1:1 dospělo až do infarktového penaltového rozstřelu. V něm se Batz blýskl zneškodněním dalších čtyř pokusů a k radosti domácích fanoušků poslal Saarbrücken do semifinále. Na sestřih jeho zákroků se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

V očích fanoušků Saarbrückenu, menšího klubu ze spolkové republiky Sársko, byste aktuálně většího hrdinu než brankáře Daniela Batze hledali jen těžko. A po jeho úterním heroickém výkonu mezi třemi tyčemi proti Fortuně Düsseldorf zcela zaslouženě.

Celkem jedenáctkrát si proti němu na značku pokutového kopu fotbalisté bundesligového klubu postavili balon. V pěti případech se pak radoval devětadvacetiletý rodák z Erlangenu. Jeho poslední zákrok v desáté sérii penaltového rozstřelu navíc čtvrtoligový celek poslal překvapivě do semifinále Německého poháru.

V semifinále poháru je obhájce Bayern i Saarbrücken z čtvrté ligy

Saarbrücken se mezi čtveřici nejlepších v domácím poháru dostal jako první klub ze čtvrté nejvyšší soutěže v historii.

pb, Sport.cz

Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..