Rubriky:

Německo

Šimákovi vyčítají "Nejhloupější červenou kartu roku"

20. března 2008 15:48 - JENA

Záložník Jan Šimák sklízí v Německu kritiku za to, jak se nechal vyloučit v úterním semifinále fotbalového poháru. Oslabená Jena pak bez svého nejlepšího hráče podlehla Dortmundu 0:3. Deník Bild označil Šimákovo vyloučení za "Nejhloupější červenou kartu roku".

Český fotbalista v 51. minutě fauloval v hlavičkovém souboji domácího Sebastiana Kehla a sudí ho posunkem varoval. Šimák však s jeho posouzením situace nesouhlasil a dal si na oči sevřené pěsti s tím, že se má rozhodčí lépe dívat. Za to si vysloužil žlutou kartu, načež zatleskal a dostal další, po níž musel za stavu 1:0 pro Borussii ze hřiště.

"Skoro třicetiletému profesionálnímu hráči by se nemělo stát, aby dostal takhle hloupě červenou kartu. Byl to jednoznačně zlomový moment zápasu," řekl šéf druholigové Jeny Rainer Zipfel. Hosté bez svého režiséra už nedokázali Dortmundu vzdorovat a po výhrách nad Norimberkem, Bielefeldem a Stuttgartem dalšího bundesligového soka v poháru nezdolali.

Šimák své reakce po zápase hořce litoval. "Byla to chyba, hrozně mě to mrzí, že jsem musel ze hřiště. Týmu jsem se za to omluvil," citoval jeho slova Bild. Roztrpčilo ho prý, že o pár sekund dříve ho Kehl při jiném souboji udeřil pěstí a sudí to přehlédl. "Takovéhle emoce fotbal přináší," uvedl Šimák. Z Jeny, která směřuje v druhé lize k sestupu, se chystá odejít do mistrovského Stuttgartu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..