Schalke vyhrálo v Berlíně a dotáhlo se na špici bundesligy

BERLÍN

Fotbalisté Schalke zvítězili v 25. kole bundesligy 2:1 na hřišti Herthy Berlín a dotáhli se na čelo tabulky. Na pátém místě ztrácejí na druhý Hamburk pouhé dva body. Český brankář Jaroslav Drobný byl při obou gólových střelách bezmocný, do 82. minuty byl na hřišti i jeho spoluhráč záložník Rudolf Skácel.

Dva body v neděli ztratili po remíze 1:1 na hřišti Bielefeldu favorizovaní fotbalisté Brém. Svěřenci kouče Schaafa dokonce prohrávali od 15. minuty po gólu Kircha, alespoň bod a čtvrté místo v tabulce zajistil Werderu v 70. minutě z penalty Diego. V domácím dresu odehrál celé utkání český obránce Radim Kučera, do hry se ve druhém poločase dostal i Petr Gabriel.

Německo - 25. kolo:
Bielefeld - Brémy 1:1 (15. Kirch - 70. Diego z pen.) Hertha Berlín - Schalke 1:2 (67. Chahed z pen. - 12. Asamoah, 23. Jones).