Bayern po výhře nad Stuttgartem sahá po titulu, za Wolfsburg se trefil Džeko

Fotbalisté Bayernu Mnichov již pomalu mohou slavit mistrovský titul. V nedělním utkání 30. kola německé ligy doma porazili loňského šampióna Stuttgart 4:1 a čtyři kola před koncem odskočili svým pronásledovatelům na rozdíl dvanácti bodů. O titul prakticky nemohou přijít, neboť mají také lepší skóre než druhé Brémy a třetí Schalke. Museli by všechny zbývající zápasy prohrát a navíc vysokým rozdílem.

Bayern začal proti obhájci titulu skvěle, když hned po osmi minutách otevřel skóre italský kanonýr Luca Toni. Prosadil se podeváté z posledních šesti zápasů Bayernu a upevnil si vedení v ligové tabulce střelců. Hosté ale brzy vyrovnali po zásahu Antonia Silvy.

Rozhodující moment zápasu přišel deset minut po změně stran, kdy Mark van Bommel propálil z přímého kopu vše před sebou a vrátil Bayernu vedení. Výhru pak dvěma zásahy po rychlých brejcích stvrdil Franck Ribéry. Obě trefy od sebe dělilo jen několik desítek vteřin. U druhé branky Ribéryho dokonce asistoval gólman Michael Rensing, který nahradil zraněného Olivera Kahna.

Utkání mezi Leverkusenem a Wolfsburgem skončilo remízou 2:2. Hosté dvakrát vedli po akcích Grafiteho, které zakončili bývalý teplický útočník Edin Džeko a Japonec Makoto Hasebe, ovšem Leverkusen vždy našel odpověď. Zisk bodu mu pomohl dostat se na čtvrté místo před Hamburk. V sestavě Wolfsburgu odehrál celé utkání český stoper Jan Šimůnek.

Německá liga - 30. kolo:
Bayern Mnichov - Stuttgart 4:1 (75. a 76. Ribéry, 8. Toni, 55. Van Bommel - 19. Silva), Leverkusen - Wolfsburg 2:2 (33. Gekas, 73. vlastní Costa - 13. Džeko, 43. Hasebe).