Rubriky:

Německo

Návrat k tréninku? Určitě ne, v Daridově týmu už se také objevila nákaza

17. března 2020 11:44 - Berlín
(Aktualizováno: 17. března 2020 13:19)

Fotbalisté Herthy Berlín, mezi které patří i český záložník Vladimír Darida, jsou ve čtrnáctidenní karanténě. Jeden z hráčů měl totiž pozitivní test na koronavirus. Německý klub o tom bez bližších detailů informoval na svých internetových stránkách. Podle serveru bild.de jde o obránce Maxmiliana Mittelstädta.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hertha se dnes původně po třídenním individuálním režimu, který vedení klubu zavedlo po přerušení bundesligy, chtěla vrátit k týmovému tréninku. Místo toho ale hráči i členové realizačního týmu dostali nařízeno, aby zůstali doma, protože u jednoho z nich byla zjištěna nemoc COVID-19.

"Hráč si stěžoval na všechny obvyklé příznaky, proto jsme ho okamžitě oddělili od zbytku týmu. Test poté onemocnění potvrdil, takže hráči nyní budou čtrnáct dní doma, kde budou i individuálně trénovat. Nyní musíme počkat, jestli se neobjeví další nakažení, a podle toho se bude odvíjet, kdy se vrátíme ke společným tréninkům," uvedl týmový lékař Uli Schleicher.

Třetina týmu nakažena při osmifinále Ligy mistrů

Klub jméno hráče neuvedl, ale podle serveru bild.de jde o Mittelstädta. Dvaadvacetiletý obránce si před sobotním zápasem s Hoffenheimem, jenž byl nakonec stejně jako celá německá liga odložen, stěžoval na teplotu. Nyní už je však podle webu bez příznaků.

"Bylo jasné, že s tím, jak se nákaza šíří, dříve nebo později zasáhne i náš tým," přidal sportovní ředitel Michael Preetz. "Teď je důležité, abychom se všichni řídili nastavenými pravidly. Takže hráči budou do odvolání trénovat doma podle plánů, které dostanou od trenérů," dodal.

Německo kvůli pandemii koronaviru minimálně do 2. dubna stejně jako většina zemí v Evropě přerušilo fotbalové soutěže. V Německu se dosud nemocí nakazilo zhruba 6000 osob a 19 lidí zemřelo. V bundeslize už byl jeden případ nákazy zaznamenán, COVID-19 byl potvrzen u Lucy Kiliana z Paderbornu.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..