Německo

Skácel pojistil výhru Herthy, Brémy odložily korunovaci Bayernu

3. května 2008 17:41 - BERLÍN

Fotbalisté Brém porazili v sobotním utkání 31. kola bundesligy Chotěbuz 2:0 a stále drží naději na zisk mistrovskému titulu. Vedoucímu Bayernu Mnichov ale stačí získat ve zbývajících třech zápasech jediný bod, titul mohou oslavit už po nedělním duelu ve Wolfsburgu. Rudolf Skácel z Herthy Berlín přispěl gólem k jistotě záchrany v nejvyšší soutěži.

Bielefeld se v obraně s Radimem Kučerou po výhře nad Bochumí odpoutal na pět bodů od hladiny sestupu. Náskok na třetí příčku stáhli po zaváhání Schalke Stuttgart a Hamburk.

Teoretickou šanci na zisk titulu si uchovaly Brémy, když doma porazily 2:0 Energii Chotěbuz. Na první branku čekali domácí fanoušci až do 63. minuty, kdy se trefil střídající Rosenberg. Na rozdíl dvou branek zvyšoval Almeida.

Více o pátečních zápasech bundesligy najdete ZDE:

Do brány berlínské Herthy se v sobotním zápase postavil Jaroslav Drobný a jeho tým měl s bundesligovým nováčkem snadnou práci. Skóre otevřel prvním gólem v dresu Herthy Gojko Kacar, o pět minut později po půl hodině hry proměnil svoje sólo na hostujícího brankáře berlínský hrot Mario Pantelič. Zápas se pokusil krátce po začátku druhého poločasu zdramatizovat Kapllani, konečný stav 3:1 zařídil Rudolf Skácel.

Stuttgart smetl Frankfurt

Nejrychlejší nástup měl v sobotních duelech bundesligy Stuttgart proti Frankfurtu. Míč si ve třetí minutě na hranici šestnáctky zpracoval Yildiray Bastürk a svým třetím gólem v sezóně poslal domácí do vedení. O tři minuty později se mohl Stuttgart radovat podruhé, když pravé křídlo Mario Gomez překonal hostujícího brankáře Prölla střelou do horního růžku branky.

K debaklu se začalo schylovat v 19. minutě, to se podruhé trefil turecký kanonýr Bastürk. Tříbrankové manko přimělo trenéra Funkela ke střídání, na hřiště od druhé půle přišel místo Martina Fenina Iránec Mahdavikia. V úvodu druhé části se však za domácí trefil ještě Cacau a čestný úspěch Frankfurtu si půl hodiny před koncem připsal Ioannis Amanatidis.

Domácí Schalke 04 zaskočil v deváté minutě útočník Hannoveru Mike Hanke. Po přímém volném kopu byl ve vápně nejdůraznější a poslal hosty, v základní sestavě s Jiřím Štajnerem, do vedení. Krátce před koncem první půle obstřelil hostujícího brankáře Halil Altintop a vyrovnal.

Jarolím se vrátil po trestu do sestavy

Za hostující Hamburk naskočil v utkání proti Hanse Rostock od prvních minut český reprezentační záložník David Jarolím. Byl to jeho první start od disciplinárního trestu po obdržené červené kartě a v 18. minutě mohl sledovat dokonalou přihrávku Gurrera z levé strany na Ivicu Oliče, jenž milimetrový pas přetavil v úvodní branku střetnutí.

V minutě 29. byl domácí gólman Gledson překonán podruhé. Na dvoubrankový rozdíl zvyšoval kapitán Hamburku Rafael van der Vaart. Na rozdíl tří branek zvyšoval v úvodu druhého dějství autor první branky Ivica Olič. Na 1:3 upravil výsledek vlastním gólem Mathijsen.

Německo - 31. kolo:

Bielefeld - Bochum 2:0 (70. Mijatovič, 90. Kamper), Brémy - Chotěbuz 2:0 (67. Bastürk, 79. Almeida), Hertha Berlín - Karlsruhe 3:1 (25. Kačar, 30. Pantelič, 87. Skácel - 53. Kapllani), Rostock - Hamburk 1:3 (76. vlastní Mathijsen - 18. a 51. Olič, 27. Van der Vaart), Schalke - Hannover 1:1 (40. Altintop - 8. Bruggink), Stuttgart - Frankfurt 4:1 (3. a 17. Bastürk, 7. Gomez, 47. Cacau - 62. Amanatidis).